• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
GELECEĞİMİZİ YAZALIM PROJESİ KAPANIŞ TÖRENİ

GELECEĞİMİZİ YAZALIM PROJESİ KAPANIŞ TÖRENİ

TC Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bilecik Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen programda ''Web Tasarım Yarışması'nda dereceye giren öğrencileri ödülleri verildi.

Proje Koordinatörü Mustafa Turhan'ın vermiş olduğu eğitimlerde kurs alan öğrenciler, gerçekleştirilen programda sertifikalarını aldı.

Proje kapsamında gerçekleştirilen kurslarda eğitim alan öğrencilerin sertifikalarını aldığı programa, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Tetik, Belediye Başkanı Selim Yağcı'nın Eşi Fatma Yağcı, Bilecik İnsan Hak ve Değerlerini Koruma Başkanı Hüsnü Geyik,  Bilecik Sevgi Anneleri Derneği Başkanı Mine Geyik, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Arslan Yıldız, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, Coşkun Bakırtaş, İl Milli Eğitim Ar-Ge Birim Sorumlusu Mustafa Kan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, dernek temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

VALİ YARDIMCISI GÜNEY:

''BİZİM İÇİN EN BÜYÜK ÇALIŞMA ALANI ÇOCUK VE GENÇLERE YÖNELİK OLAN FAALİYETLERDİR''

Vali Yardımcısı Mustafa Güney programda yaptığı konuşmada ülke olarak proje yapmak ve uygulamak anlamında görülen yetersizliğe değindi. Gerek Vali yardımcılığı görevinin kapsamı içerisinde olmasından dolayı gerek kişisel düşüncesi noktasında çocuk ve gençlere yönelik yapılan çalışmalara önem verdiğini kaydeden Güney, şunları söyledi:

''Ben öncelikle bu son derece faydalı olarak gördüğüm projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Gerek ilimizde gerek ülkemizde proje hazırlama noktasında maalesef eksikliklerimiz var. Sadece Avrupa Birliği'nden değil, diğer bakanlıkların açmış olduğu projelere katılım az olmaktadır. Bizim valilik olarak hedefimiz, açılan bu projelerden ilimizin daha çok yararlanmasını sağlamaktır. Bunun için derneğimizin ve diğer paydaşların bu anlamdaki katkılarından dolayı onları tebrik ediyorum. Sizlere de katıldığınız için teşekkür ediyorum. Gençlik ve çocuk benim için çok önemli. Ben aile ve sosyal hizmetlerden sorumlu vali yardımcısıyım.  Bizim için toplumdaki en büyük problem bireylerin bir aile problemi yaşıyor olması. Yetiştirme yurdunda, yuvada hatta huzurevindeki insanların mutlaka aileden başlayan bir sorunları oluyor. Benim için en önemli şey, ailenin güçlendirilmesi. Bizim en büyük çalışma alanımız bu. Bunun içinde sadece aile yok. Çocuk ve gençlerimiz ile onların geleceği de bizi ilgilendiriyor. Dolayısıyla sadece sporda değil, eğitimde, bilişimde inovasyonda gençlerin önünün açılması gerekiyor. Bugün haberlerde gördüğüm şekliyle Türkiye'de 50 inovasyon yapan kuruluşları arasında büyük çoğunluğu bilişim, Web tasarımı, yazılı üzerine olan şirketlerdeymiş. Demek ki biz gelişeceksek daha iyi kalkınacaksak, daha çok bu alana katkı sunmak durumundayız. Ben bu anlamda böyle güzel bir faaliyette emek harcayan tüm paydaşlara teşekkür ediyorum.'' dedi.

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI TETİK:

''BİLECİK BELEDİYESİ OLARAK EĞİTİME, ÇOCUKLARIMIZ VE GENÇLERİMİZE YÖNELİK YAPILAN ÇALIŞMALARIN YANINDAYIZ''

Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Tetik ise gerçekleştirilen çalışmanın önemli olduğunu belirterek, projede emek veren herkese teşekkür etti.

Bilecik Belediyesi'nin eğitim ve çocuklara yönelik gerçekleştirilen proje ve çalışmalarda imkanları noktasında elinden gelen çabayı harcadığını hatırlatan Tetik, şunları söyledi:

''Sayın Valimizin de belirtiği gibi maalesef bizlerin proje hazırlama ve uygulama noktasında eksiklikleri var. Ancak bu anlamda yoğun bir çaba gösteren ve bu eksikliği gidermeye çalışan derneklerimiz ve kurumlarımız var. Ben onlara bu çabalarından dolayı teşekkür ediyorum. Biz de Bilecik Belediyesi olarak çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik her türlü faalite gücümüz nispetinde katkı vermeye çalışıyoruz. Burada bunları tek tek saymak istemiyorum. Ama bu projede bizler Bilecik Belediyesi olarak başta yer temini olmak üzere katkı vermeye çalıştık. Bu yerlerde kurs ve eğitimlerimiz devam ediyor. Bilecik Belediyesi olarak bu anlamdaki çalışmalara daima katkı vermeye hazır olduğumuzu belirtir, projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.

İnsan Hak ve Değerlerini Koruma Derneği Başkanı Hüsnü Geyik ise konuşmasında projeye katılan paydaşlar ve öğrencilere teşekkür etti.

''Derneğimiz daha önce İçişleri Bakanlığı Proje Destekleri tarafından desteklenen ''Haklarınızı Bilin ki toplum yaşasın'' projesi hayata geçirilmiş ve bakanlık tarafından olumlu bir şekilde karşılanmıştır. Biliyorsunuz ki çağımız teknoloji ve internet çağıdır. Yeni projemizi de bu yönde yapmak gerektiğini düşünüp, 2014 yılı içerisinde Gençlik ve Spor Bakanlığı'na gençlik projeleri programı dâhilinde ''Geleceğimizi Yazalım'' projesini hazırladık. Bakanlık tarafından değerlendirilen projemiz, kabul edilmiş olup, Eylül ayından itibaren derneğimiz tarafından yürütülmektedir. Ben bu anlamda bizlerin yanında yer aldığınız için teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum'' ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Coşkun Bakırtaş ise yaptığı konuşmada gençlik demenin gelecek demek olduğunu belirterek, çocuklara ve gençlere yapılan yatırımların çok önemli olduğunu kaydetti.

Çocuklara ve gençlere yönelik yapılan bütün çalışmaları önemsediklerini belirten Bakırtaş, Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu anlamdaki bütün çalışma ve projelere koşar adımlarla dahil olduklarını kaydetti.

Yapılan konuşmalarında ardından Vali Yardımcısı Mustafa Güney ve Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Tetik, ''Web Tasarımı'' yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül ve sertifikalarını takdim etti.

 

Proje kapsamında yapılan faaliyetler aşağıda belirtilmiştir.

– Proje Ekibi Oluşturuldu.

– Proje Hedef Grubu ve Proje Ekibi "CeBIT Eurasia 2014" Bilişim fuarı  katılımını gerçekleştirdi.

– Proje Merkezi oluşturuldu.

– Proje Logo Yarışması Düzenlendi.

– Proje Açılış Toplantısı, Proje Ortakları ile Protokol İmza Töreni ve Logo Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi.

Oluşturulan Proje Merkezinde 17 Öğrencinin katılımlarıyla "İnternet Programcısı" sertifikasyon programı gerçekleştirildi.

– Üniversite İİBF Konferans Salonunda "Sosyal Medya Farkındalığı" Konferansı gerçekleştirildi.

– Proje Merkezinde 25 Öğrencinin katılımlarıyla "Web Uygulamaları Geliştirme" sertifikasyon programı gerçekleştirildi.

– "İnternet Programcısı" sertifikasyon programına katılan öğrenciler arasında "Web Tasarım Yarışması" düzenlendi.

– Belediye Çocuk Sinemasında "Güvenli İnternet Kullanımı" Konferansı gerçekleştirildi.

MEHMET SELIM SAÇTI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam