“GELECEĞİN İÇİN 1 NEFES DE SEN OL!”

“GELECEĞİN İÇİN 1 NEFES DE SEN OL!”

 

Geçtiğimiz aylarda “Sen Yoksan 1 Eksiğiz” sloganıyla başlattıkları sosyal sorumluluk projesine  “Geleceğin İçin 1 Nefes de Sen Ol” diyerek fidan dikme kampanyasıyla devam etti. Peygamber Efendimizin  “Yarın kıyametin kopacağını bilsen dahiağaç dik” hadisinden yola çıkan Ak Gençler Bilecik Orman İl Müdürlüğü’nün Bozüyük/Söğüt Yolu Üzerinde belirlediği ağaçlandırma bölgesine fidan dikti. Bilecik’te son zamanlarda çıkan orman yangınlarına da bir tepki olarak fidan diken Ak Gençler; “Her bir fidan biz ve geleceğimiz için bir nefestir. Geleceğimizi çalmaya hakkımız yok” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Kurt, “Son zamanlarda Bilecik’te orman yangınları bir hayli arttı. Bizlerde ekibimizle beraber Peygamber Efendimizin hadis-i şerifinden yola çıkarak ve örnek olma amacıyla sosyalsorumluluk projelerimiz dahilinde Orman İl Müdürlüğümüzün bizlere göstermiş olduğu mevkide ‘Geleceğin için 1 Nefes de Sen Ol!’ adı altında fidan dikme kampanyası başlattık. Bu topraklarda yetişen her bir ağaç bizim geleceğimizdir. Kendi geleceğimizi mahvetmeye hakkımız yok, geleceğimize sahip çıkmalıyız.” dedi.

Kurtsözlerine şöyle devam etti:

“Hiç şüphesiz Bilecik’in en aktif ve dinamik Gençlik Kollarıyız. Ben ve Yönetim Kurulu Ekibim sürekli olarak sosyal alanda örnekteşkil edecek nasıl bir faaliyet yapabiliriz diye bunu düşünüyoruz. Miraslarımıza nasıl sahip çıkarız, nasıl bir miras bırakırız bunun derdindeyiz. Faaliyetlerimiz bunlarla sınırlı kalmayacaktır ortalama her ay bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirerek biz ve bizden sonra yetişecek olan gençlere örnek olmaya çalışacağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam