GELECEĞİN PROFESYONELLERİNİ ALT YAPIDAN YETİŞTİRİYORUZ

GELECEĞİN PROFESYONELLERİNİ ALT YAPIDAN YETİŞTİRİYORUZ

Basketbol Takım Koçu Yeşer Karabulut, Bilecik Belediyesi Web TV'ye yaptığı açıklamada, yeni sezon çalışmaları yanı sıra alt yapıdan A Takımına oyuncu yetiştirme faaliyetlerini sürdürdüklerini belirtti.

 Alt Yapı Antrenörü Aziz Torun ile sürekli koordine halinde olduklarını kaydeden Karabulut şunları aktardı:

“A Takıma daha önce de oyuncular kazandırmıştık. Bu A takım kadrosunda geçen maçta Ercan Öner ve Ömer Yazıcı,  bizim alt yapıdan yetiştirdiğimiz oyuncularımızdandı. Öte yandan üniversiteyi kazanıp giden oyuncularımız da oldu.  Bizim temel arzumuz, Bilecikli gençleri Bilecikli çocukların Bilecik'in alt yapısından itibaren yetiştirerek, memleketimizin çocuklarına yeni imkanlar sağlamaktır. Aziz Hocayla bir toplantı gerçekleştirdik ve A takımına alma kararı aldık. Onların şimdi lisanslarını çıkarmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Sadece bu iki sporcuyla sınırlı değil zaman içerisinde yeni oyuncularımızı alarak, Bilecikli gençleri Bilecik basketboluna ve Bilecik sporuna kazandırmaya çalışıyoruz.   Bu iki arkadaşımız da çok ufak yaşlardan beri bizim alt yapımızda faaliyet gösteriyorlar. Bu geçiş onlar için de heyecan verici, gurur vericidir diye düşünüyorum.”

Karabulut, bütün spor dallarındaki bütün desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Selim Yağcı ve ekibine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

 

BİLECİK OYUNCULARINI YETİŞTİRİYOR

 

Bilecik Belediyespor Basketbol Takımı Alt Yapı Antrenörü Aziz Torun iyi bir takıma sahip olduklarını ve bölgesellikte birçok başarı yakaladıklarını söyledi.

“Lige baktığınızda güçlü rakiplerin olduğu ve büyük yatırımların yapıldığı gruplarla karşılaşıyoruz. İyi bir takımımız var.  İyi bir kadromuz var.  İnşallah daha iyi yerlere gelecek bu takım.  Ama esas hedef esas amaç,  alt yapıdaki oyuncularla bu ligde devam etmektir. Bu noktada altyapı noktasında ciddi ihtiyacımızın olduğunu biliyoruz.  Bu çocuklarımız da yıllardır sağ olsunlar. Onları tebrik ediyorum. Her zaman yaz ve kış demeden birçok fedakarlığı göstererek, performans sergiliyorlar.  Yeşer Hocam da sağ olsun bize böyle bir imkan verdi. Gençlerimizi değerlendirmiş olduk.  Yani Bilecik oyuncularını kendi memleketinden çıkarmış oluyor. Geride kalan kendi takım arkadaşları da bu anlamda kendilerinde güç bulacaklar ve yükselme imkanı bulacaklar. İnşallah son derece başarılı maçlar çıkartırlar ve öncelikle süre alırlar. Ben arkadaşlarımızın başaracağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Oyunculardan Bora Parıltar ise basketbolu çok küçüklüğünden beri oynadığını ve gerek antremanda gerek diğer alanlarda kendisini geliştirmeye çalıştığını söyledi. Basketbolda yükselmelerinden dolayı mutlu olduğunu söyleyen Parıltar, Antrenör Karabulut ve Torun'a teşekkür etti.

Diğer oyuncu, Tolga Öncel de basketbolu çok sevdiğini ve oynamaktan hoşlandığını belirterek, “Ağabeylerimle karşılaşmalara çıkmak benin için çok güzel bir duygu. Hocalarımızın da üzerimizde emekleri çok ve onlara teşekkür ediyorum” dedi. (Bilecik Belediyesi)

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam