• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ İLK MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI

GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ İLK MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2016 Yılında Uygulamaya konulan Genç Çiftçi Projesi çalışmalarında sona gelindiği şu günlerde İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız Proje kapsamında Örtüaltı Sebze Yetiştiriciliği Projesi uygulayarak tamamlayan Bilecik Merkez İlçe Yeniköy Köyünden Kadriye Biçer’in serasında incelemelerde bulundu.

İl Müdürü Yıldız’a Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Abdullah Saray ve Proje Yürütme Biriminden Mühendis Aytekin Yönter eşlik etti. İl Müdürü “Genç Çiftçi Projesinin ülke tarım ve hayvancılığına çok büyük katkılar sağlayacaktır. Projenin başarılı uygulanması halinde İlimiz gelecekte daha fazla proje yapma şansını da elde edecektir. Bu nedenle çok daha titiz davranmalıyız. Her türlü teknik desteği veriyoruz vermeye de devam edeceğiz. Genç çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun, bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

1.000,00 m2’lik Örtüaltı (sera) Sebze Yetiştiriciliği Projesini başarı ile uygulayan Kadriye Biçer, KDV dahil yaklaşık 36.000,00TL maliyeti olan projenin 30.000,00 TL’sini proje kapsamında hibe desteği olarak almanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, bu proje ileBilecik’in tarımsal üretimine, ülke ve aile ekonomisine katkı sağlamaya çalışacağını söyledi ve bu uygulamadan dolayı Bakanlık adına İl Müdürü Yıldız’a ve tüm çalışanlarına teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam