GENÇ GÜREŞÇİLER İLİMİZDE YARIŞTI

GENÇ GÜREŞÇİLER İLİMİZDE YARIŞTI

Atatürk Spor Salonunda yapılan açılış törenine İl Valisi Ahmet Hamdi Nayir, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, İl Milli Eğitim Müdür V. Coşkun Bekirtaş, İllerden gelen antrenörler, sporcular ve sporcu velileri katıldı.
Okul sporları Gençler Güreş Grup müsabakalarına 13 İlden 25 Takım katıldı. Grekoromen stilde 101, serbest stilde 114, olmak üzere toplam 215 sporcu öğrenci katılmış olup 24 hakem görev yaptı
Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, sporculara hitaben yaptığı açılış konuşmasında; ‘‘Kuruluş ve Kurtuluşun beşiği, ‘‘İnsanı Yaşatki Devlet Yaşasın diyen’’ Şeyh Edebali’ nin diyarı Ertuğrulgazi’nin sancağı olan Bilecik’imizde sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.
Okullar arası Gençler Güreş müsabakalarına hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz.
Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından Millî Eğitim Bakanlığına bağlı bütün eğitim ve öğretim kurumlarının yurt içi ve yurt dışı spor faaliyetlerinin programlanması, beden eğitimi ve spor faaliyetleri esaslarının tespit edilmesi, okullar arası spor yarışmalarının yürütülmesi, beden eğitimi ve spor çalışmalarını yapacak kişiler ile spor faaliyetlerine katılacaklarla ilgili usul ve esasları belirlemek hedefleri ve amaçları doğrultusunda Okul Sporları faaliyetleri çerçevesinde gençler güreş grup müsabakalarını İlimizde düzenlemekteyiz.
SevgiliSporcular;
Güreş ata sporumuz olması nedeniyle ülkemizdeki en başarılı branşlarımızdan birisidir. Sizlerde böyle güzel bir branşa Ata sporumuza başlamakla spor anlamında çok güzel bir adım atmışsınız.
Disiplinli ve azimli çalışmalar sonucunda içinizden çok başarılı sporcular çıkacağına ve bu sporcuların ayyıldızlı bayrağımızı uluslar arası arenada dalgalandıracağına ve istiklal marşımızı tüm dünyaya duyuracağına can-ı günülden inanıyorum.
Müsabakalarda sportmen ve centilmence mücadele ederek müsabakaları başarılı bir şekilde sonuçlandırmanızı temenni ediyorum. 
Müsabakalarda ter dökecek tüm sporcularımıza, antrenörlerimize ve hakemlerimize başarılar dileyerek bu hususta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.
Açılış töreninin ardından Güreş eleme müsabakalarına devam edildi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam