“Gençlerimize güveniyoruz”

“Gençlerimize güveniyoruz”

CHP Merkez İlçe Başkanlığı’nda ziyaret ile ilgili bir basın toplantısı gerçekleştiren CHP Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Yıldız, “Bizim özgür, demokrat, çoğulcu demokrasinin işlediği ve gençlerin gençliğini ıskalamadan yaşayabildiği bir Türkiye tahayyülümüz var.” dedi. Yıldız yaptığı açıklamada şunları aktardı:

“Biz Uşak’ta Uşak İl Gençlik kolları başkanlığımızla birlikte dev çınara yeni filizleri yani 90 yıllık devleti kuran, devletin bekasını sürükleyen ve bekasının sigortası olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin gençlik kollarına uşakta 100 yeni genç arkadaşımızı gençlik kolları ailemize katara Bilecik programına geldik ve Bilecik’teyiz. Burada gezip gördük, değerlendirdik. Bu değerlendirmelerimizi il başkanımızla, ilçe başkanımızla, il gençlik kolları başkanımızla ve benimle beraber Bilecik’e gelen merkez yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte Ankara’ya genel merkeze taşıyacağız.

 

‘İliyle-ilçesiyle önümüzdeki yerel seçimlere kilitlenmiş bir Bilecik CHP var’

 

Yalnız bugün Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı olarak değil sade bir vatandaş olarak gittiğimiz tüm ilçelerde, beldelerde ziyaret ettiğimiz örgütlerde öncelikle tek bir havayı ve tek bir inanmışlığı gördük. Önümüzdeki yerel seçimde onlarca il dolaştım bu benim şahsi kendimin 22’nci ziyareti. İliyle ilçesiyle, merkeziyle, il yönetimiyle, gençlik kollarıyla, kadın kollarıyla, belde teşkilatıyla, parti üyesiyle, yaşlısıyla, kadınıyla önümüzdeki yerel seçimlere kilitlenen bir Bilecik Cumhuriyet Halk Partisi var. Cumhuriyet Halk Partisi önümüzdeki yerel seçimlerde inşallah bu Bilecik Belediyesi’ni Cumhuriyet Halk Partili bir belediye yapacaktır ona inancım tam.

Didem, 2010 yılında Gençlik Kolları Genel Başkanlığı yaptığım dönemde Kocaeli Gençlik Kollarının kurulmasında büyük emekleri olan biri. Benden daha da önce Kocaeli ve Genel Merkez’de gençlik kolları üzerine siyaset yapan ve gençlik kollarının hem geleceğini inşa eden hem de temelini oluşturan, lise komisyonundan gelerek birçok görevde bulunan İl Gençlik Kolları Başkanlarımızdan bir tanesi. Yani bu kadar eskiyi anlatarak söze başlamamın sebebi benim de kadim dostum, zor virajlarda, dar günlerde siyasette kişinin yanında olan kişidir. O yüzden özellikle Bilecik programı Genel Merkez açısından, Genel Merkez Gençlik Kolları açısından çok önemlidir. Değerli kardeşim bugün hazırladığı programda bizi o kadar mutlu etti, o kadar doğru adreslere götürdü, o kadar onore etti ki tekrar teşekkür ediyorum.

 

‘Gençlerimiz inandıkları Türkiye’yi AKP’ye bırakmak istemiyor’

 

Biz Uşak’ta da bunu söyledik ve tekrarladık burada da söylemekte fayda var. Bu ayın sonunda sayın Başbakan demokratikleşme paketiyle ilgili açıklama yapacağını, son demokratikleşme paketinin redaksiyon çalışmalarının devam ettiğini defalarca kamuoyunda ve televizyonlarda dile getirdi. Bizim özgür, demokrat, çoğulcu demokrasinin işlediği ve gençlerin gençliğini ıskalamadan yaşayabildiği bir Türkiye tahayyülümüz var. Bu Türkiye tahayyülümüzle Türkiye’yi kurabilme azmiyle, mücadelesiyle yollara çıkmış ben gibi 120 bin tane Cumhuriyet Halk Partili genç kardeşim var. Onlara yollar uzun gelmiyor, kilometreler fazla gelmiyor. Onlara geceler az geliyor gündüz zamanlar dar geliyor. Çünkü onlar inandıkları Türkiye’yi, yüreğinden geçen Türkiye’yi bir rant partisine, AKP’ye bırakmak istemiyor.

 

‘Ölümlerin hesabını veremeyen bir siyasi iktidar bu ülkeye demokrasi getiremez’

 

6 genç ölümünün hesabını veremeyen bir siyasi iktidar bu ülkeye demokrasi getiremez. Biz Ali İsmaillerin, Ahmet Atakanların, Mehmet Ayvalıtaşların, Abdullah Cömertlerin ve daha nice gençlerin, faili meçhullerin aydınlatılmadığı bir Türkiye’ye gelecek ve getirecek siyasi iradenin demokrasi getiremeyeceğinden eminiz. Bu 6 gencin otopsi raporunu hazırlayan, devletin kendi savcılarının otopsi raporlarını okumadan bunu kamuoyuna açıklamadan sayın Başbakanın açıklayacağı demokratikleşme paketi 19 milyon genç için bir hayal ürünü olacaktır. 11 yıllık AKP iktidarında gencine, yaşlısına, kadınına hiçbir değer ve önem vermeden keyfi kararlarla, hükümlerle memleketi yöneten bu siyasi irade mutlaka ve mutlaka geçtiğimiz günlerde yaşadığımız gibi yine önümüzdeki yerel seçimlerde tokadı 19 milyon gençten yiyecektir.

 

‘Gençlerimize güveniyoruz’

 

Cumhuriyet Halk Partisi bu seçimde gençlerine güvenmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi 4 parlamentodaki 4 parti içerisinden kendini ayırarak 19 milyon gence ‘Yerel süreci gelin beraber yürütelim.’ diyerek onlardan adaylık ücreti almamıştır. Çünkü yerelini de genelini de ve geleceğini de 19 milyon gencin istikbali ve onların siyasetteki söz sahipliği üzerinden kurmayı düşünen bir siyasi partinin Gençlik Kolları Genel Başkanıyım.”

CHP Bilecik İl Başkanı Çağatay Karaahmet de yaptığı konuşmada, “Cumhuriyet Halk Partisi’nde genç olmak, Türkiye’ye yön vermektir, Cumhuriyet Halk Partisi’nde genç olmak bu ulu çınarın yeni filizi olmak demektir, Cumhuriyet Halk Partisi’nde genç olmak gezi direnişinde gaz yemektir, Cumhuriyet Halk Partisi’nde genç olmak cop yemektir, Cumhuriyet Halk Partisi’nde genç olmak seçim otobüsünün üzerinde can vermektir, ruhu şad olsun. Cumhuriyet Halk Partisi’nde genç olmak Abdullah Cömert olmaktır, Cumhuriyet Halk Partisi’nde genç olmak Fatih Sultan Mehmet olmaktır, Cumhuriyet Halk Partisi’nde genç olmak bir avuç yola çıkıp çoğalmak demektir, inanç demektir, umut demektir.

 

‘Genç arkadaşlarımız bileklerini kimsenin yıkamayacağını gösterdi’

 

14 Nisan’da başlayan koşuya başlayan bu arkadaşlarım Cumhuriyet Halk Partisi’nin 81 ilinde Cumhuriyet Halk Partisi’ni ayağa kaldırmışlardır. 81 ilde Cumhuriyet Halk Partisi’nin gencini aşılamışlardır, partiye dinamizmi kazandırmışlardır. Hepsini tebrik ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nde genç olmak Bülent Ecevit olmak demektir, İsmet İnönü olmak demektir ve Cumhuriyet Halk Partisi’nde genç olmak Mustafa Kemal Atatürk olmak demektir. Bu anlayışla, bu coşkuyla, bu sevgiyle ben bu gençler, bu çocuklarımız aslında fikir olarak, kafa olarak, beyin olarak hepimizden daha üstünler. Bunu gördüm, bunu yaşadım. Aralarındaki birliği, aralarındaki beraberliği, aralarındaki kardeşliği, aralarındaki sevgiyi, aralarındaki saygıyı gördüm ve o tarihten sonra da ciddi umutlandım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin geçmişte olduğu gibi gelecekte de ki geleceğimizin güvencesi bu arkadaşlarımın, bileğini kimsenin yıkamayacağını, sırtını kimsenin yere getiremeyeceğini gözlerimle gördüm, tanık oldum.

 

‘Önümüzün açık olduğunu bir kez daha gördüm’

 

Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik il örgütü ilk kez bir genel başkanın ziyaretini kabul ediyor, ilk kez bir Gençlik

Kolları Genel Başkanını kabul ediyor. Evet, ben bugün yine örgütlerimde Vezirhan’da, Bayırköy’de, Bozüyük’te, Söğüt’te, Gölpazarı’nda, Osmaneli’de seçimleri alacağımıza bir kez daha inandım. Önümüzün açık olduğunu bir kez daha gördüm.” dedi.

CHP Bilecik İl Gençlik Kolları Başkanı Didem Gültekin ise yaptığı konuşmada şunları aktardı:

“Genel Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum çünkü bundan daha önce geçmiş yıllarda Bilecik’e Gençlik Kolları Genel Başkanımız gelmemişti. Bizler de geçmişte genel merkezimizde görev aldığımızda, Bilecik’le ilgili bir tasarrufumuz olmamıştı. Gençliğimiz yoktu ki göreve geldiğimizde yönetimsel olarak ciddi derecede sıkıntılar yaşamıştık. Fakat bugün geldiğimiz noktada 8 ilçemizin şu anda 6 büyük ilçesinde gençlik kollarımız örgütleriyle birlikte mevcut. Buna ek olarak Vezirhan ve Bayırköy merkez ilçemize bağlı bu iki beldemizde de ana kademe örgütleri yenilendi. Bu yönetimlerin hepsi 30 yaş altı bunun akabinde gençlik kollarını da oluşturduk. Tabi bu dinamikliği önce İl başkanımızın, İl yönetimimizin, değerli büyüklerimizin verdiği destekle yola çıkarak aldık. Ama en nihayetinde gelinen son noktada Gençlik Kolları Genel Başkanımızın merkez yönetimiyle birlikte verdiği sinerji, verdiği cesaret ve verdiği dinamiklik ile biz bugün gençlik örgütlerimizi tamamladık. Son olarak merkez ilçemiz kaldı. Onu da en yakın zamanda ilçe başkanımızla birlikte koordine edeceğiz.

Yerel seçimlere aslında startı verdik ama beldelerimizi, ilçelerimizi ziyaret ettik. Genel başkanımızla birlikte ilçelerimizi beldelerimizi ziyaret ettikten sonra aynı zamanda merkez yönetimimizle birlikte genç üyelerimizle buluştuk ve ciddi derecede şunu anladık ki 2014’te Bilecik bizim, Bozüyük bizim, Osmaneli bizim, Bayırköy bizim, Vezirhan bizim. İddialıyız, kararlıyız, inanıyoruz tüm ilçe ve beldelerimizde sosyal belediyeciliği, özlenen yönetimsel anlayışı tekrar geri getirmeye de startı vermiş bulunuyoruz.” ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam