“GENÇLİĞE SPORLA BAKIŞ” PROJESİ KAPSAMINDA SPOR MALZEMESİ DAĞITILDI

“GENÇLİĞE SPORLA BAKIŞ” PROJESİ KAPSAMINDA SPOR MALZEMESİ DAĞITILDI

96.290.00 TL’LİK PROJE

Proje ortakları olarak Bilecik Valiliği koordinesinde, Belediye Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün bulunduğu belirtildi.

 

Malzeme dağıtım tören öncesi konuşan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Nusret Tosun konuşmasına Bilecik Valiliği, Belediye Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne projeye verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek başlarken projenin mimarı olan İl Dernekler Müdürü Cemal Kara’ya da ayrıca teşekkürlerini iletti. Tosun şunları aktardı:

 

TOSUN: “Bu projelerle ilgili desteklerin devamını diliyorum”

 “Gençliğe Sporla Bakış Projesi adı altında düzenlemiş olduğumuz kahvaltımıza hoş geldiniz. Bugün bir malzeme törenimiz var. Burada başta Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza, daire müdürlerimize, Milli Eğitim ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü vekillerimize projeye verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim. Ayrıca bu projenin mimarı olan İl Dernekler Müdürümüz Cemal Bey’e de ayrıca çok çok teşekkür ederim. Sayın Valimizden, belediye Başkanımızdan ve daire müdürlerimizden bu projelerle ilgili desteklerinin devamını diler, hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım”

 

Tosun’dan sonra Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı konuştu. Yağcı: “Burada 4 kurumumuz bir araya gelerek, gençlerimize yönelik olarak, spora kazandırma konusunda çalışma ortaya kondu ve Dernekler Müdürlüğümüz bünyesi içerisinde de buraya bir finansman desteği sağlandı.” dedi ve devamında şunları söyledi:

 

YAĞCI: “Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuz ciddi bir çalışmayı üzerlerine aldılar”

“Haftaya güzel bir etkinlikle başlıyoruz. Bugün ödül törenini yapacağımız etkinlik aslında uzun bir süre önce başlayan, Bilecik’te birlik beraberlik olduğunda, kolektif çalışma olduğunda nelerin başarılabileceğinin gösterildiği güzel bir örnek. Burada 4 kurumumuz bir araya gelerek, gençlerimize yönelik olarak, spora kazandırma konusunda çalışma ortaya kondu. Ve Dernekler Müdürlüğümüz bünyesi içerisinde de buraya bir finansman desteği sağlandı. Gençlerimiz sağ olsunlar, eğitimleri noktasında, spora hazırlanmaları noktasında Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuz ciddi bir çalışmayı üzerlerine aldılar. İnşallah böyle birlik beraberlik olduğu zaman toplumumuz adına, gençliğimiz adına, çocuklarımız adına çok güzel projeler yapacağımıza ben eminim. Bu anlamda; başta Nusret Bey olmak üzere, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuzun tüm yönetim kurulu üyelerine, Dernekler Müdürümüze ve tüm katılımcı ortaklarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Hep birlikte daha iyiye daha güzele ulaşmak temennisi ile hepinize saygılar sunuyorum.”

 

Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen ise çok güzel bir ortam olduğunu, etkilendiğini belirterek projenin tanıtım faaliyetinin bir bölümünde bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. “Son yıllarda toplumumuzda gelişmekte olan proje kültürünün bu anlamda sosyal sorumluluk alanlarında yoğunlaşması hakikaten gelecek için bizleri ümitlendiriyor” diyen Vali Yardımcısı Taşdöğen şunları aktardı:

 

TAŞDÖĞEN: “Faaliyetin bir bölümünde bulunmaktan memnuniyet duyuyorum”

“Bilecik’e yeni gelmekle birlikte hakikaten son birkaç ay içerisinde burada belki istediğimiz anlamda nicelik yönüyle olmasa da nitelik yönüyle gerçekten çok güzel şeyler olduğunun farkına vardık, onları halen yaşıyoruz. Bugün ki asıl mesele de Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuzun gerçekten bu anlamlı sosyal sorumluluk projeleri kapsamında değerlendirilebilen bu güzel projenin tanıtımında faaliyetin bir bölümünde bulunmaktan gerçekten memnuniyet duyuyorum. Hakikaten son yıllarda toplumumuzda gelişmekte olan proje kültürünün bu anlamda sosyal sorumluluk alanlarında yoğunlaşması hakikaten gelecek için bizleri ümitlendiriyor. İşte bu onlardan birisi. Biliyorsunuz son yıllarda birçok projeler yapılıyor. İçişleri bakanlığımızın da dernekler daire başkanlığı kanalıyla çağrıya çıkarak yine bu kapsamda çok önemli projeleri uygulamaya koyduğunu görüyoruz. Dileriz ki projeler sadece bir değil bundan sonra daha da çoğalsın. 2014 yılında ilimizden gönderilen bakanlığımıza 5 adet projeden sadece 1 tanesi, bu içlerinden seçilerek uygulanmaya kondu. Bunun da hakikaten çok az bir örneğini gördüğümüz proje. Ben daha önce geldiğim yerlerde bu tür bir proje görmedim, hakikaten çok anlamlı. Özellikle 14-19 yaş arasındaki gençlerimizi kapsayan ve özellikle dezavantajlı bölgeler dediğimiz toplumumuzun farklı bölgelerinden tespit edilen farklı yapıdaki aile düzeyleri olan gençlerimizin özellikle sosyal entegrasyonunu sağlayabilecek bir proje.

 

“Ortaya çok güzel bir örnek, çok güzel bir proje çıkmış”

Çocuklarımızın hem eğitim anlamında hem de eğitimin ayrılmaz bir parçası olan spor alanında onların yeteneklerini ortaya çıkarmak, onların başta aileleriyle ve yaşadıkları toplumdaki entegrasyonlarıyla ilgili onlara birçok yetenek kazandıracak, var olan yeteneklerini ileriye götürecek bir proje. Ben başta Nusret beyi özellikle tebrik ediyorum yönetimini bu projeye talip olduklarından dolayı. Yine bakanlığımızda kabul ederek Valiliğimizin koordinesiyle başta Belediyemizin destek vermesi. Zaten Milli Eğitim, Spor Müdürlüğü bu işin içerisinde. Hakikaten ortaya çok güzel bir örnek, çok güzel bir proje çıkmış. Tebrik ediyorum kendilerini. Bu tabi hem eğitim, özellikle ailelerine kadar yapılacak rehberlikler, aileleriyle olan uyumları, yaşadığı toplumla olan uyumları, bunların geliştirilmesi gerçekten çok önemli. Tabi bu arada kamu kurum kuruluşlarını tanımaları, özelikle model bir futbol takımı oluşturmaları, bu yanında diğer branşlarda da yeteneği olanların geliştirilmesi değişik bölümlerle hatta Mayıs ayı içerisinde komşu il ve ilçelere hatta Samsun’a kadar bir gezi düzenlemeleri, 19 Mayıs’ta Samsun’da ilimizi temsil edip orada Samsunlu gençlerle bir birliktelik yapıp maç yapmaları, ilimizi orada tanıtmaları çok önemli bir projelerden birisi. Hakikaten ben bunu örnek olacak diyorum. Önemli olan önümüzdeki yıllarda da buna benzer sosyal sorumluluk projelerimizin, toplumumuzun en çok ihtiyaç duyduğu alanlarda, bu konularda projelerin çoğalması. Talepler çok olursa mutlaka bunlar bir de değil, üç – beş taneye çıkabilir. Beş giderse biri kabul görüyorsa, on giderse ikisi olur, yirmi giderse beşi kabul olur.

 

“Onların geleceği bizim için önemli”

Gerçekten bu projede az değil hakikaten 100 milyar’a yakın bir maliyeti var ama 24 gencimize, 2’si burada yok. 24 gencimize feda olsun. Onların geleceği bizim için önemli. Ne kadar düzgün, geleceğe güvenle bakabilen, özgüvenli gençler yetiştirebilirsek asıl işte bu projelerin amacına tam anlamıyla ulaşmış olacaktır. Bu bir başlangıç olsun. Verilen desteklere teşekkür ediyorum. Gerçekten sahiplenilmiş bir proje. İnşallah 15 Ağustos’a kadar tamamlanmış olacak. Yine projenin neticelerini uygun bir şekilde değerlendireceğiz o tarihten sonra. Bundan sonraya da bizim için bir tecrübe olacaktır. Ben tekrar tüm katılımcılara, koordinasyonda görev alan, destek veren tüm kuruluşlarımıza ve asıl projenin çekirdeği olan gençlerimize teşekkür ediyorum, hepinize hayırlı olsun diyorum.”

 

Törene Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen, Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Dernekler Müdürü Cemal Kara, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Coşkun Bakır, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Nusret Tosun, İl Hakem Kurulu Başkanı Kenan Beni, Giyim ve Mensucat Odası Başkanı Haşim Balcı, Sokak Hayvanlarını Koruma Dernek Başkanı Esma Suhendan Senger, Futbol İl Temsilcisi Engin Toku ve ASKF Yöneticileri ile beden eğitimi öğretmenleri katıldılar.

 

CANER ALKAN

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam