GENÇLİĞE YATIRIM DEVAM EDİYOR

GENÇLİĞE YATIRIM DEVAM EDİYOR

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Gençlik Spor Kulübü’nün ortaklaşa hazırladığı “Bende Spor Yapacağım” projesinin açılış programı gerçekleştirildi.

yatırım1

35 bisiklet hediye edildi

Gölpark Subaşı Restaurant’ta gerçekleşen proje kapsamında özellikle gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak, spor yapmaya yöneltmek hedeflendi. Proje kapsamında öğrencilere 35 adet bisiklet dağıtıldı.

yatırım2

Proje bedeli:126 bin TL

Programın açılış konuşmamsını yapan Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Aslan Yıldız, 126 bin TL ödenek ayrılan projenin ilimize ve gençlerimize hayırlı olmasını temenni etti. ‘‘Sporla, sağlık ve başarı” sloganıyla gençleri bir çok farklı spor dalında destekleyeceklerini belirten Yıldız konuşmasında şunları aktardı:

yatırım3

“Sayın Valim, Tugay ve Garnizon Komutanım, Belediye Başkanım, Protokolümüzün çok kıymetli mensupları, basınımızın güzide temsilcileri ve geleceğimizin teminatı sevgili gençler hepinizi saygı, sevgi ve hürmetlerimle selamlıyorum.

“Gençliğe yatırım yapıyoruz”

Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Gençlik Spor Kulübü tarafından yürütülen ‘‘Ben de Spor Yapacağım’’ adlı projemizin açılış programına hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız, bir milletin en büyük gücünün donanımlı ve iyi yetişmiş gençliği olduğu düşüncesi ile gençliğe yapılan yatırımın geleceğimize yapılan yatırım olduğu inancıyla, gençlerimizin yeteneklerini ortaya koyabilecekleri gençlik projelerine büyük destekler vermektedir. Bu projemiz 126 Bin TL hibe desteği ile Bilecik’imize kazandırılmıştır.

“Amacımız, gençlerimizi spora yöneltmek”

‘‘Ben de Spor Yapacağım’’ Projesi, spor yapma imkanı olmayan, yeteneklerini ortaya koyma fırsatı bulamayan gençleri tespit edip, bisiklet sporuna ve diğer sporlarımıza yönlendirerek, gençlerimizi sağlıklı, topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için hayata geçirilmiştir.

Sevgili Gençler

Ülkemizde ün yapmış başarılı ve şampiyon sporcular da gerçekten çok zor şartlar altında çok büyük fedakarlıklar yaparak şampiyon olmuşlardır. Hepsinin bir hayat hikayesi vardır. Sizlerin de ileride Hamza Yerlikaya, Naim Süleymanoğlu gibi büyük ve başarılı sporcular olacağınıza can-ı gönülden inanıyorum.

“Sloganımız:sporla, sağlık ve başarı”

Sayın Valim, Sevgili öğrenciler,

‘‘Ben de Spor Yapacağım’’ projesi  14-18 yaş grubundaki gençlere ‘‘sporla, sağlık ve başarı” sloganıyla gençlerimizin vakitlerini verimli değerlendirmelerini ve gençlerimize iyi alışkanlıklar kazandırmayı hedefliyor. Gençlerimizi sosyal yaşamda daha etkin olmaya davet eden proje, tüm bağımlılıklardan ve olumsuz  alışkanlıklardan gençlerimizi uzak tutmayı hedefliyor.
SayınValim,

Proje de 35 gencimize bisiklet, güreş, yüzme ve badminton branşlarında etkinlikler düzenlenecek. Bisiklet, kask ve eldivenler dağıtılarak, spor branşlarının tanıtımı yapılacak ve İl dışı (Konya, Çanakkale ve Yalova) İllerimize bisiklet turları düzenlenecektir.

Bu kapsamda Projemizin Açılış Programının hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, Projede emeği geçen başta Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederek, hepinize saygılar sunuyorum.”

yatırım4

V ali Nayir:”Amacımız daha yaşanılabilir bir dünya”

Yıldız’ın konuşmasının ard    ından ise Vali Ahmet Nayir bir konuşma yaptı. Toplum için iyi insan yetiştirmenin kendilerinin asıl hedefleri olduğunu belirten Vali Nayir, projede emeği geçen herkese teşekkür etti. Vali Nayir şöyle konuştu:

“İnsanlık kurulduğundan bu yana iyilerle kötülerin mücadelesi hep olagelmiş. Hazreti Adem’in çocukları Habil ile Kabil’le başlayan bu mücadele günümüzde de bütün hızıyla devam etmektedir. Bizlere düşen görev, dünyayı daha yaşanılır hale getirmek için iyilerin sayısını artırmak, kötülere galip gelecek iyilerin sayısına ulaşmaktır. Bu konuda en büyük gayretimiz, gençlerimize iyi bir eğitim vermek, onlara hayatın bütün sayfalarına hazır hale getirmek bizim en büyük görevimizdir. Bu projelerden de beklentimiz bu. Siz gibi kıymetli gençlerimizi kendisine, ailesine, topluma faydalı bireyler haline getirerek, geleceğimize daha da ümitli halde bakmak mutlaka bizim en büyük hedefimiz olmalı. Bu projeler bu hedefe hizmet ettiği ölçüde bizim için kıymetli olacaktır.

Bizler inanıyoruz ki sizler öncelikle kendinizin kıymetini bilip, kendinize değer vereceksiniz. Sizlerden ailenizin, toplumun beklentilerini çok iyi tespit edeceksiniz ve bu ülkenin, bütün insanlığın geleceği için sizlerin eğitiminin öneminin farkında olacaksınız. Bu projelerle verilmeye çalışılan bu. Bu önemi fark ettiğiniz ölçüde bizler de millet olarak, bütün insanlık olarak geleceğe daha da güvenle bakacak, gelecek içi endişelerimiz daha da azalacaktır. İyiler ve kötüler mücadelesinde sizlerin iyilerin safında yer alacağına kesin inancımız var. Bu çalışmalar kendi aranızdaki arkadaşlığı geliştirerek, sosyal hayat içerisindeki rolünüzü size bir kez daha hatırlatarak sizin için güzel bir gelecek, ülkemiz için de güzel bir geleceğin oluşmasına fayda sağlayacaktır.

Her şeyden önce bu projede yer alan gençlerimizi tebrik etmek istiyorum. Zamanlarını buna ayırmışlar, burada yeni dostluklar oluşturmuşlar. Bu projeyi hazırlayan kurumlarımıza, onay veren makamlarımıza ve bütün emeğini buna sağlayan arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum”

Programın sonunda öğrenciler Vali Ahmet Hamdi Nayir’e bisiklet kaskı hediye etti.

yatırım5

yatırım6

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam