Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Aydın’a Veda Yemeği

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Aydın’a Veda Yemeği

 

Bu sebeple, daire müdürleri tarafından Aydın’a veda yemeği düzenlendi. Pelitözü Gölpark’ta bulunan Kıl Çadır’da düzenlenen yemeğe, İl Müftüsü Necati Tayyar Taş, İl Genel Sekreteri Halis Nalbant, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Genel Sekreteri A. Rüştü Mumcu, POMEM Müdürü 1. Sınıf Emniyet Müdürü Hasan Uğural, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lütfi Doyuk, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Ali Fidan, Uzman Doktor Ömer Balcı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, Telekom İl Müdürü Orhan Muratoğlu, İl Genel Sekreter Yardımcısı Musa Ünaldı, Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu Müdürü Muzaffer Bozkurt ve Değişim Gazetesi Sahibi Mehmet Ergün katıldı.

                Bakanlık Müşaviri olarak atanan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bilgin Aydın, organizasyonu düzenleyenlere teşekkür etti. Aydın yaptığı açıklamada şunları aktardı:

“Ben 2006 yılının Eylül ayından beri burada görev yapıyorum. Yılbaşında çıkan kanun değişikliği ile birlikte Bakanlık Müşaviri olarak görevlendirilmem devam etti. Ben gittikten sonra göreve, İzmir’in Kirazlı İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde görevli olan İbrahim Alparslan Dankaz gelecek. Salı günü yapacağımız devir teslim töreni ile görevim sonlanmış olacak.”

Aydın, Bilecik’te 2006 yılından beri Tarım Müdürü olarak hizmet verdiğini söyledi ve şöyle devam etti:

“Bu süre zarfında bir şeyler yapmaya gayret ettik. Mevcudu koruyarak, Bilecik’in tarımını daha ileriye götürmenin hesabını yaptık. Doğru, dürüst davranarak gelen teşvikleri çiftçimize, adaletli bir şekilde dağıtmaya gayret ettik. Onun dışında ilçelerimizle birlikte Bilecik tarımını daha ileriye nasıl taşıyabiliriz diye görüştük.

Bilecik, Kuzey Marmara bölgesinde yer alan ve tarım potansiyeli çok olan bir il aslında. Her ne kadar arazimiz kırık ve parçalı ise de, tarım açısından İstanbul’a yakın olması çok önemli. Bu Bilecik’in her zaman bir artısıdır. Yani ürettiğiniz en küçük meyveyi, sebzeyi, her türlü ürünü pazarlayabiliyorsunuz. Bu manada Bilecik’in kıymetini bilmek lazımdı.”

                Aydın yaptığı veda konuşmasında, Bilecik’te kurumlar arasında iyi ilişkiler kurduğunu düşündüğünü söyledi. Aydın konuşmasının devamında, “Zaten olması gerekenin böyle olmasını düşünüyorum. Büyüklerimizden böyle öğrendik. Biz burada elimizden geleni yaptık. Şimdi Bakanlığın takdiriyle Ankara’ya gidiyorum. Ankara’da inşallah faal çalışma imkanı verirler, bilgi birikimimizi orada değerlendirmek isteriz.

                Bilecik’in, gelişmiş illerin etrafını çevirmiş olan huzurlu bir il olduğunu ve geleceğinin çok parlak olduğunu düşünüyorum. Ben Bilecik’in kıymetinin bilinmesini istiyorum. Bilecik’in bundan sonra gönlümüzün bir köşesinde güzel anılarla kalacağına inanıyorum. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

                Katılımcılar adına bir konuşma yapan İl Müftüsü Taş, “Bilgin kardeşimizi unutmayacağız. Kendilerini hep hayırla anacağız. Dünya rengarenk bir post, insana lazım bir dost. Size tüm arkadaşlarımız adına hayırlı yolculuklar diliyoruz. Bilecik’in bu minyatür aile sıcaklığını her yerde tatmak mümkün değil. Bilecik gerçekten mübarek, çok müstesna bir yer.

                Her şeyde bir hayır vardır. Sizin Bilecik’te yiyeceğiniz ekmek, içeceğiniz su bitti. Ankara’da başladı oraya gidiyorsunuz.” dedi.

                Konuşmalar sırasında söz alan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Hüseyin Can da, “Dost dostundan ayrılırken şöyle bir cümle kullanmış, ‘Ben ne kadar gitsemde seninle kalıyorum. Sen ne kadar kalsan da benimle geliyorsun.’ Bu sözden münem biz de diyoruz ki, sen ne kadar gitsen de bizimle kalıyorsun, biz ne kadar kalsakta sizinle geliyoruz.” dedi.

                Yapılan konuşmaların ardından, katılımcılar tarafından İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Aydın’a hediye takdim edildi. ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam