• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

Kılınan giyabi cenaze namazından sonra konuşan Ak Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir “en kısa sürede terörün kökü kazınacak” diyerek şunları aktardı:

“İki gün öncede Diyarbakır’da daha önce Ak Parti Gençlik Kolları Başkanlığını yapmış kardeşimiz de şehit edildi. Tek suçu bu noktada belki kirli emellere alet edilmeyen, kirli emellerle mücadele eden bir siyasi partide gençlik kolları başkanlığı yapmıştı. Başka hiçbir suçu da yoktu ama biliyorsunuz terör masumlara zaten öncelikle hedef alır ve bununla birlikte de birçok insanımızı da şu anda bu bölgede katlediyorlar. Askerimize birtakım intihar, bombalı eylemlerle güvenlik güçlerimize de saldırmaya çalışıyorlar. Bunlar hak ettikleri cezayı da alacaklar. İnşallah en kısa sürede de bu terörün kökü kazınacak.”

 

İl Başkanı Av. Kadir Bayrak ise “Gençlik Kolları Başkanlığımız bu duruma sessiz kalmak istememişler, böyle bir organizasyon tertiplemişler. Ben kendilerine hassas duruşlarından dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

 

Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Servet Yılmaz da Diyarbakır’da öldürülen Yunus Koca’ya seslendi. Yılmaz,  “Ne güzel bahar gelecekti memleketime. Karadeniz dağlarında horan tepecek, Cudi’de halaylar çekecektik beraber. Hayalet şehir Diyarbakır. Gökyüzünde helikopterler, caddelerinde zırhlı güvenlik araçları var. İlçelerinden insanlar göç ediyor. Ne için? Bu şehirde çocukların umudu yok. Annelerin yüreği ağzında. Babalar kara kara düşünüyor. Gençler yine anlamsız şekilde ölüyor. Mutlu musunuz? Bir tarafta teknesi batıp kıyılara vuran çocuk yaşta mülteci bedenleri, bir tarafta bombalarla parçalanmış çocuk bedenleri, bugünlerde vicdanı rahat uyuyan var mı? Hadi yüreğiniz yetiyorsa mezara Türklüğünüzü, Kürtlüğünüzü götürün. Kimse size ırkın ne diye sormayacak. Rabbin kim diye soracak efendi! Senin yazdıklarının üzerine koyacak bir şeyimiz yok Yunus. Rabbim bize, senin o büyük hayallerini gerçekleştirmeyi. Memleketimiz her yerinde barışı, huzuru ve kardeşliği hakim kılarak, sana kıyan insanlık düşmanlarını kahretmeyi nasip etsin. Rabbim bize senin gibi ismine yaraşır bir ömür yaşamayı nasip etsin Kardeşim. Rabbim seni cennetine kabul etsin.” diye konuştu.   

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam