GİYİM PAZARLARI 11 MAYIS PAZARTESİ İTİBARİ İLE AÇILACAK

GİYİM PAZARLARI 11 MAYIS PAZARTESİ İTİBARİ İLE AÇILACAK

Bilecik İI Hıfzıssıhha Meclisi’nin aldığı karar ile Bilecik ve tüm ilçelerinde geçerli olmak üzere mahalle/semt pazar yerlerinde giyim, oyuncak, çiçek, fide, züccaciye/nalburiye vb. ihtiyaç malzemelerinin satışına getirilen kısıtlamalar, 11 Mayıs 2020 Pazartesi günü itibari ile kaldırılacak.

Bilecik İI Hıfzıssıhha Meclisi, 1593 sayılı Umumi Hifzissıhha Kanununun 27. ve 72. maddeleri gereği Vali Şentürk Başkanlığında toplandı.

Meclis gündeminde, pazarlarda giyim, oyuncak vb. zaruri olmayan ihtiyaç malzemelerin satışına izin verilip verilemeyeceği tartışıldı ve sonucunda Bilim Kurulu önerileri doğrultusunda oy birliği ile şu kararlar alındı:

“Koronavirüs salgınının etkileri gözetilerek belirlenecek kurallara uyulması kaydıyla11.05. 2020 tarihi itibariyle pazarlarda giyim, oyuncak vb. zaruri olmayan ihtiyaç malzemelerin satışına izin kısıtlanmasına yönelik faaliyetlerine başlayabilmeleri, faaliyetlerini sürdürebilmeleri için:

  • 1-) Bilecik ili ve tüm ilçelerinde mahalle/semt pazar yerlerinde giyim, oyuncak, çiçek, fide, züccaciye/nalburiye vb. ihtiyaç malzemelerinin satışına getirilen kısıtlamaların kaldırılması.
  • 2-) Bilecik ili ve tüm ilçelerinde pazar yerlerinde anılan malzemelerin satışını yapacak pazarcı esnafı, mevcut pazar yerleri için getirilen her bir satış yeri (tezgah/sergi) arasında en az 3 metre mesafe olması şartı, pazarcı esnafinın ağız ve burunu kapatacak şekilde maske kullanması tedbirleri başta olmak üzere belirlenen tüm kurallara uymalarına.

Bu kapsamda;

Bilecik ili ve tüm ilçelerinde mahalle semt pazar yerlerinde 11 Mayıs 2020 Pazartesi günü sabah 09.00 itibariyle giyim, oyuncak, çiçek, fide, züccaciye/nalburiye vb. ihtiyaç malzemelerin satışının yapılabilmesine,

Belirtilen sınırlamalara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 ‘nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesine, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsaminda gerekli adli islemlerin başlanlmasına, Oy birligi ile karar verilmiştir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam