GÖÇMEN AİLEDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

GÖÇMEN AİLEDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

85 yıl önce Makedonya’dan göçen ailenin torunu, Bilecikspor'da uzun yıllar futbol oynamış, emekli öğretmen Yıldırım Demirel Beşiktaş Mahallesi’ndeki arazisinin bir bölümünü Aile Sağlık Merkezi yapımı için bağışladı.

ARANAN ARSA GÖÇMEN AİLEDEN BULUNDU

Demirel’in yaptığı bağış Bilecik Belediye Başkanlığı’nda gerçekleşen basın toplantısıyla duyuruldu. Beşiktaş Mahallesi’ne sağlık tesisi için uzun zamandan beri uygun bir alan aradıklarını belirten Belediye Başkanı Selim Yağcı, tüm alternatifleri değerlendirdiklerini fakat bugüne kadar uygun bir yer bulamadıklarını belirtti.

“ÖDENEK GELİR GELMEZ ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK”

 Bu ihtiyaca cevap verdiğinden dolayı Demirel ve ailesine teşekkürlerini sunan Yağcı, “Yıldırım Demirel ve ailesi Beşiktaş Mahallesi’ndeki mülklerinden 767 metrekarelik bir bölümünü sağlık tesisi yapılmak üzere Sağlık Müdürlüğümüze dolayısıyla devletimize bağış yaptı. Böyle hayırlı işlerin örnek teşkil etmesi bakımından duyurulması son derece önemli. Öncelikle böyle güzel bir hayra vesile oldukları için Yıldırım Demirel ve onun şahsında tüm ailesine teşekkür ediyorum. Bu seneki yatırım programına aldırdık. Ödenekleri gelir gelmez bir an önce oraya sağlık tesisini kazandıracakları için sağlık il müdürlüğümüze de çok teşekkür ediyorum.

Bilecik Belediye Başkanlığı olarak halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda vatandaşlarımız ve kurumlar arasında bağ oluşturma noktasında çaba harcamaya devam edeceğiz. İnşallah 2016 yılının sonlarına doğru tesisimizi el birlik açma fırsatını sunabiliriz.”dedi

YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR

Başkan Yağcı ayrıca Beşiktaş Mahallesi’ne olan yatırımların devam ettiğini belirterek, “Beşiktaş mahallesine büyük bir stadyum, spor tesisleri, piknik mesire alanlarını da 30 dönümlük bir alan üzerine kurmayı da düşünüyoruz.”ifadelerinde bulundu.

“DEVLETTEN ALDIK, DEVLETİMİZE BAĞIŞLIYORUZ”

Bağışçı Demirel ise yaptığı bağış dolayısıyla duyduğu sevinci paylaşarak “Yaklaşık 85 yıl önce Makedonya’dan göç edip Bilecik’e yerleşen bir ailenin torunuyum. Atalarıma devletimiz buraya geldiklerinde bu yerleri tarım arazisi olarak bağışlamışlar. Bugün de hem başkanlığımız hem il sağlık müdürlüğümüzün istekleriyle bir bağışta bulunuyorum. Bu toprak zaten bize devlet tarafından bağış olarak verilen yerin bir kısmını ben tekrar devletime hizmet alanı olarak geri iade ettiğim için onur duyuyorum. Bu vesileyle sayın başkanıma ve müdürüme çok teşekkür ediyorum.”

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam