Göçtü çifti, maaşlarının yarısını ”Milli Dayanışma Kampanyası”na bağışladı

Göçtü çifti, maaşlarının yarısını ”Milli Dayanışma Kampanyası”na bağışladı

Bilecik’te 78 yaşındaki Elmas Göçtü, Vefa İletişim Merkezi’ni arayarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlattığı ‘Milli Dayanışma Kampanyası’na bağışta bulundu.

Bilecik'te 78 yaşındaki Elmas Göçtü, Vefa İletişim Merkezi'ni arayarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı ‘Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışta bulundu. #EvdeKalTürkiye #EvdeKalBilecik #HayatEveSığar #EvdeHayatVar http://www.bilecik.gov.tr/goctu-cifti-maaslarinin-yarisini-milli-dayanisma-kampanyasina-bagisladi

T.C. Bilecik Valiliği paylaştı: 3 Nisan 2020 Cuma

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkması kısıtlanan Elmas Göçtü, Vefa İletişim Merkezi 112 Hattı’nı arayarak kendisinin ve eşinin, yardım talebinde bulunmak için değil, emekli maaşlarının yarısını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan “Milli Dayanışma Kampanyası”na bağışlamak istediğini bildirdi.

Göçtü, İsmetpaşa Mahallesi’ndeki evine gelen Vefa Sosyal Destek Grubu görevlilerine imza karşılığında 2 bin lirayı verdi. Belirtilen hesaba parayı yatıran ekipler,  makbuzu Göçtü’ye teslim etti.

Vali Bilal Şentürk tarafından da aranılan Elmas Göçtü, ”Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun, böyle bir şey düşündüğü için. Milletimize ve memleketimize çok büyük fayda. Benim gibi kampanyaya destek vermek isteyen var. Ben ve eşim, maaşlarımızın yarısını milletle paylaşalım istedik. Dayanışma güzel bir şey ve birbirimize destek olmak çok güzel.” dedi.

Vali Şentürk de 78 yaşındaki Elmas Göçtü’ye kampanyaya desteklerinden dolayı teşekkür ederek, ”Kampanyaya destek verdiğinizi öğrenince duygulandım. Böyle zor zamanda gönül zenginliğinizi ortaya koymanızdan dolayı Allah sizden razı olsun. Allah hayrınızı kabul etsin inşallah. Zorlukları böyle paylaşarak, üstesinden geleceğiz ve çözeceğiz. Herhangi bir ihtiyacınızda 112’yi arayarak, taleplerinizi bildirebilirsiniz. Allah’a emanet olun.” ifadesinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam