• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Gökkuşağı” Kadınları Bolu’daydı

“Gökkuşağı” Kadınları Bolu’daydı

 

Özellikle ev hanımları ve emekliler için yürütülen projenin amacı bilinçli spor yapılması, sosyal yaşama iştirakin sağlanması, sporun temel olgusunu yakalayıp çocukların ve torunların spora teşvik edilmesini sağlamak.

Sağlıklı ve bilinçli spor için bu etkinliğe katılan bayanlar kayıt altına alınarak haftanın 2 günü (Salı ve Perşembe) Pelitözü Gölpak’ta  “Spor Yap Sağlıklı Kal” sloganıyla doğa yürüyüşüne katılıyorlar. Yürüyüşe katılan bayanlar, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü önünden Bilecik Belediye Başkanlığı tarafından tahsis edilen otobüs ile alınarak antrenörler eşliğinde Gölpark’a götürülüp yürüyüş bitiminde geri getiriliyorlar. Proje kapsamında düzenlenen doğa yürüyüşlerinin uygun görülen günlerde değişik illerin doğa alanlarında da düzenlenmesi planlanıyor.

Bu kapsamda il dışındaki ilk doğa yürüyüşü Bolu’da gerçekleştirildi. Yürüyüşe katılan bayan sporcularımızı 9 Nisan 2013 Salı günü saat 06.00’da Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü önünden hareket eden proje ekibi ve bayan katılımcıları, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Lütfi Doyuk, “Bu özverili ve duyarlı aynı zamanda spora verdikleri önem ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Kadınlarımızın elleri değmeden olmaz sizler önder ve örneksiniz” ifadesini kullanarak sabahın ilk ışıklarında hayırlı yolculuklar temennisinde bulunarak Bolu’ya uğurladı.

Ekip ilk olarak Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür’ü Suat Çelen’i makamında ziyaret ederek çiçek takdiminde bulundu. İl Müdürü Çelen memnuniyetini dile getirerek “Gökkuşağı Projesi gibi sosyal içerikli projelerin artması ile spor yapan bilinçli kişi sayısının artmasının sağlandığını” ifade etti. Ekip Karaçayır Spor Kompleksi, Aladağ Gençlik Spor ve İzcilik Tesislerine gitti ve Gölcük Tabiat Parkı’nda doğa yürüyüşlerini yaptı. Katılımcı bayanlar bu etkinlikten çok memnun olduklarını dile getirdiler.

Gerçekleştirilen ilk il dışı doğa yürüyüşünün ardından İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Lütfi Doyuk, misafirperverliği ve ilgileri nedeniyle Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Suat Çelen’e, Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeline ve ayrıca proje ekibine ve personeline teşekkür etti.

Gökkuşağı Kadınları, sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta da aktifler. Orada gerçekleştirilen etkinlikler hakkında fikir alışverişinde bulunan bayanlar etkinlikten kareler de paylaşıyorlar. Bayanların Facebook sayfasına https://www.facebook.com/pages/G%C3%B6kku%C5%9Fa%C4%9F%C4%B1-Kad%C4%B1nlar%C4%B1-Spor-Kul%C3%BCb%C3%BC/367353553378518?fref=ts adresinden ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam