GÖLDER Kültür Gezilerine Devam Ediyor

GÖLDER Kültür Gezilerine Devam Ediyor

GÖLDER’in katkılarıyla geçtiğimiz günlerde ilki gerçekleşen öğrencilere yönelik kültür gezisine bir yenisi daha eklendi. Bilecik’in Osmaneli, Pazaryeri, İnhisar ve Bozüyük ilçelerinden getirilen 180 ilköğretim öğrencisi bir gün boyunca Eskişehir’de gönüllerince gezdi.

“En iyi yatırım çocuklarımıza yapılan yatırımdır” diyerek Yunus Emre diyarından Şeyh Edebali diyarına sevgi köprüsünde azimli ve kararlı yürümeye devam ediyor.

Geziyle ilgili GÖLDER Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada şunlar aktarıldı:

“Son attığı adımda Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri olması sebebiyle bu etkinliklerden faydalanarak Bilecik ili Bozüyük, Osmaneli, İnhisar ve Pazaryeri ilçelerinden 180 ilköğretim öğrencisi bir günde olsa şehrimize renk kattı ve şehrimiz tanımış oldu. Zorunlu haller dışında gezi amaçlı ilçelerinin dışına çıkma imkanı bulamayan 5, 6 ve 7’nci sınıf yavrularımızdan ve özellikle köylerimizden taşımalı sistemle ilçeye gelen İlköğretim öğrencilerimizin ufuklarının açılmasına daha da katkı sağlamak amacı ile öğretmenleri refakatin de daha öncede yapıldığı gibi bir gezi daha gerçekleştirdik. Bu gezi ile Bilecik’in 7 ilçesinden toplam 300 öğrenciye Eskişehir’de kültür gezisi gerçekleştirilmiş oldu.

Bu etkinliklerimizde bizlere baştan sona destek veren Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı ve çalışanlarına, isimleri bizim tarafımızdan bilinen özel sektöre, taşıma desteği veren Osmaneli, İnhisar ve Odunpazarı Belediyelerimize, Gölpazarı Seyahat’e ve emeği geçen Yönetim Kurulumuzdan Hicran Çınar, Bekir Baldır, Şenol Hopalı, Seyfettin Çetinkaya, emekli öğretmenimiz Nazik Varoğlu, Fuat Balkılıç, gönüllü olarak öğrencilerimize refakat eden öğretmenimiz Nizam Doğan Çınar, İbrahim Bahar, Av.Mehmet Varoğlu, Eyüp Şener, öğrencilerle birebir ilgilenerek destek veren Gölpazarı’ndan Nesrin Öner, Raif Çınar ve derneğimizin çalışmalarını takdir ederek gönül veren bu geziyi görüntüleyen Hakkı Türkkan’a, Pazaryerili İstanbul YÖR-DER Başkanı Faruk Şahin’e, Pazaryeri eski Belediye Başkanlarımızdan Hikmet Öztürk’e, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Niyazi Çapa’ya, yönetimimizin düzenlemiş olduğu her türlü etkinliğe sonuna kadar destek veren, “Ben Değil Biz “ olmanın huzur ve mutluluğunu duyan derneğimizin isimlerini sayamadığımız üyelerine ve şehrimizi gezilebilir bir kültür şehri haline getiren Belediye Başkanlarımıza ve çalışanlarına, geziye katılan minik yavrularımız adına teşekkür ederiz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam