GÖLPAZARI AKÇAY BARAJININ TEMELİ ATILDI

GÖLPAZARI AKÇAY BARAJININ TEMELİ ATILDI

Törene Vali Ahmet Hamdi Nayir, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Eldemir, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Ömer Özdemir, DSİ Bölge Müdürü Hayrettin Baysal,  Ak Parti Bilecik Milletvekili Adayı Halil Eldemir, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Temel atma töreninde DSİ Genel Müdür Yardımcısı Ömer Özdemir açılış konuşmasını yaptı. Özdemir DSİ’nin Bilecik’teki yatırımlarından bahsetti. Özdemir “DSİ olarak hedefimiz şehir merkezlerinin ve bunun yanında daha küçük yerleşimlerimizin de askeri 2040 yılına kadar olan içme suyu ihtiyaçları temin etmek ve geçmişte yaşanan içme suyu sıkıntılarını aziz milletimize bir daha asla yaşatmamaktır” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Mustafa Eldemir Bilecik’e yaptığı hizmetlerin bir yenisini daha eklediklerinin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek barajın tamamlanmasıyla birlikte ilçede 10 bin 660 dekar arazinin sulanacağını ayrıca 13 bin kişiye içme suyu imkanı sağlanacağını kaydetti. Eldemir "5 -6 sene sonra çok ciddi manada Gölpazarı’nın değişmekte olduğunu, halkın gelir seviyesinin yükselmekte olduğunu hepimiz göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Son olarak Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir yaptığı konuşmasında 2016 yılının Haziran ayında tamamlanması planlanan baraj yapım işinin daha erkene çekilmesi talebinde bulundu. Vali Nayir barajın başta Gölpazarlılar olmak üzere ilimize hayırlı olması dileklerinde bulunarak şunları aktardı:

“Yapılacak her türlü güzel faaliyet mutlaka takdiri gerektirir. Taş taş üstüne koyan herkesi mutlaka takdir ile anmamız lazım. Marifet iltifata tabidir derler. Bu iltifat görmesi gereken bu çalışmaların devam etmesi için ben sizler adına emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum”

Yapılan konuşmanın ardından Vali Nayir ile beraberindekilerin butona basmalarıyla birlikte barajın temeli atıldı. 

CANER ALKAN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. AKÇAY BARAJI – Gölpazarı İlçemizde yapılacak olan Akçay Barajının 10 bin 660 dekar arazinin sulanması yönünden Gölpazarlı çiftçilerimize ve Milletimize hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan diliyorum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam