GÖLPAZARI BARAJINA KAVUŞUYOR

GÖLPAZARI BARAJINA KAVUŞUYOR

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Bilecik iline yaptığı yatırımlarla mümbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Bu kapsamda Bilecik çiftçilerinin yüzünü güldürecek ve ekonomisine katkı sağlayacak Bilecik Gölpazarı Akçay Barajının ve Sulaması da tamamlandı.

Bilecik Gölpazarı Akçay Barajında depolanacak su ile 2019 yılı sulama sezonunda 1.620 dekar zirai arazinin sulanması sağlanacak. Temelden 54 metre yüksekliğindeki Bilecik Gölpazarı Akçay Barajının 9,75 milyon m³  su biriktirme hacmine sahip.

DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, “Bölgenin ekonomik potansiyelini hayvancılık, tarım ve tarım ürünlerine dayalı etkinlikler oluşturuyor. Bölgede yapılacak sulu tarım ile birlikte tarımsal üretimin arttırılması halinde, tarıma dayalı sanayinin de gelişerek bölge ekonomisine büyük katkılar sağlayacak. Bu nedenlerle tarımsal sulama imkânlarının arttırılması bölge için büyük önem arz etmektedir. Sulama şebekesi de tamamlanan bu proje ile 2018 fiyatları ile yıllık yaklaşık 7 milyon TL gelir artışı elde edilmesini hedefliyoruz.”. dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Dsi müdürü bitmiş ile öğünüyo ama altı senedir üçte biri bile yapılamamış sadece hafriyatı bileboşaltılamamış İncirli sulama barajından bilgiyok, daha önce çok rahat sulu tarım yapılan araziler yüzyıllrdır suya alışkın arazi hala bir damla su kullanamıyor, meyva bahçeleri kupkuru, hatalı kamulaştırmadan dolayı bölge çiftçileri perişan kamulaştırma yapıldan heba edilen araziye arazi sahipleri girememekte, arazide kalanüç beş meyva ise şantiye çalışanlarınca talan edilmekte, muhatab yok ulaşılan tek şantiye bekçisi oda ödenek yokmuş patron ne yapsın diyo, hey yetkililer, site sakinleri, gazeteciler yada yerel yöneticiler hazır haber yapması kolay, herkes rant peşinde koşmasın birazda yakaladığınızda o müdürleri bunlarıda sorun, bir açıklamada mı haketmiyor bu insanlar, amacımızkimseyi üzmek değil ama bölge köylüleri üzgün, teşekkürler..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam