• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
GÖLPAZARI BELEDİYE BAŞKANI HAYRİ SUER ÖĞRENCİLERE RÖPORTAJ VERDİ

GÖLPAZARI BELEDİYE BAŞKANI HAYRİ SUER ÖĞRENCİLERE RÖPORTAJ VERDİ

Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer Otağ Kafede, öğrencileri ağırlıyarak öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer öğrencilerin hazırlamış olduğu soruları cevaplayarak öğrenciler ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdi. Öğrencilerin hazırladığı sorular gençlere ve Gölpazarı’nın ekonomik gelişimine yönelik sorular oldu.

Gençlik merkezi ve bisiklet yolu müjdesi

Öğrencilerin Gençlik merkezi yapmak istiyor musunuz ? Sorusu üzerine Başkan Suer şu şekilde cevap verdi, “ Gençlik merkezi projemiz var inşallah son bulduğunda orada sizler müzik, sanat ve çeşitli kurslara katılabileceksiniz. Bir bisiklet yolu projemiz var ve bu proje kapsamında bu bisiklet yolu ile okullarımızı bağlamayı düşünüyoruz” şeklinde cevap verdi.

“2020’de bir aş evi kuracağız”

Öğrecilerin ihtiyaç sahipleri ile ilgili olarak projeler var mı? Sorusu üzerine Başkan Suer, “İhtiyaç sahiplerini 2’ye ayırmamız gerekiyor. Birincisi tabiki yaşlılarımız. Arkadaşlarımız ara ara yaşlılarımızın evlerine giderek temizlik vs gibi ihtiyaçlarını karşılıyorlar. İnşallah 2020 yılında bir aş evi kuracağız ve ihtiyaç sahibi bireylerimize günde 2 öğün sıcak yemek dağıtımı gerçekleştireceğiz” şeklinde cevap verdi.

“Sizler Bizim Geleceğimizsiniz”

Belediye’nin Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak projesi var mı ya da var ise bu projelerne aşamada ? Sorusu üzerine Başkan Suer, “Çocukalr sizler bizim geleceğimizsiniz. Bu yüzden okullarımız ile iş birliği içerisindeyiz. Hatta ilk icratımız okullara spor malzemeleri vermek olmuştu. İngilizce kitaplar ve deneme sınavları yapma konusunda da öncülük ettik. Sizlerin iyi eğitim almış olması ve Dünya liginde bizi en öne taşımanız gerekiyor. Bunun içinde sizlerin kendinizi en iyi şekilde geliştirmesi gerekiyor” şeklinde cevap verdi.

“Biz Bu Kenti Sokak Hayvanları İle Paylaşıyoruz”

Öğrencilerin en merak ettiği konulardan biri olan sokak hayvaları hakkında ki soru üzerine Başkan Suer, “ Sokak hayvanları ile ilgili bir projemiz var. Biz bu kenti sokak hayvanları ile paylaşıyoruz. Bizim bu hayvanları barınaklara hapsetmek gibi bir hakkımız yok. Ben bu mantığı çok doğru bulmuyorum. Bizim bu konu hakkında yeni bir projemiz var. Hayvanlarımız hapsetmeden kontrol ve aşılarını yapabileceğimiz bir tesis çalışmamız var. Kısa zamanda tesisin bitmesini hedefliyoruz” şeklinde cevap verdi.

“Gölpazarlı Olduğumuz İçin Şanslıyız”

Gölpazarı Tarımının Gelişimi İçin Bir Projeniz var mı? Sorusu üzerine Başkan Suer, “Gölpazarlı olduğumuz için şanslıyız. Çok güzel bir doğamız var çok bereketli topraklarımız, tarım arazilerimiz var. Benim Başkanılık parolam şuydu, çiftçinin alnındaki ter kurumadan parasını alacağı bir sistem kurmak. Bunun ilk adımı olarak Gıda OSB’mizin çalışmaları devam ediyor. İnşallah Gölpazarı’mıza bir OSB kurulacak” şeklinde cevap verdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam