Gölpazarı Belediyesinden bağlama ve keman kursu

Gölpazarı Belediyesinden bağlama ve keman kursu

Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, talep üzerine belediye olarak bağlama ve keman kursu açtıklarını belirterek, kursa ilginin olduğunu söyledi.

Kış aylarında özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin mesai saatinden sonra zamanlarının bulunduğunu ifade eden Kazıcı, şunları kaydetti:

"Belediye olarak bu saatlerde insanlarımızı ne kadar güzel etkinliklere, hobilere çekebilirsek, gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırabilirsek mutluluk duyarız, bu bizim Belediyelerin asli görevleri. Belediye olarak yaz aylarında yüzme kursu, yaz futbol ve basketbol okulu gibi kurslar açıyorduk. Tekvando kurslarımıza destek oluyoruz, şimdi de bağlama ve keman kursumuzu açtık. Meslek edinme kursları adabında bize gelen talepleri değerlendirilip önümüzdeki günlerde forklift ve iş makinelerinin operatörlük kursunu açmak istiyoruz. Bundan sonraki süreçte de hemşerilerimizin yararına olan gençlerimizin faydalanacağı bu tarz kurs ve eğitimleri vermek için elimizden gelen yapacağız."

Belediye Salonu'ndaki usta öğretici Sinan Uysal'ın vereceği bağlama ve keman kursuna 32 kursiyerin katıldığı ve kursun 4 ay süreceği bildirildi. AA

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam