Gölpazarı Cezalandırılıyor Mu?

Gölpazarı Cezalandırılıyor Mu?

Yılmaz, Karayolları 14. Bölge Müdürü Öner Özgür’ün sunumundan sonra söz aldı ve 3,5 seneden beri kurumlarında 3 müdür değiştiğini ama 7 kmlik Gölpazarı yolunun bir türlü yapılamadığını belirtti. Yılmaz şöyle konuştu:

“Yaklaşık 3,5 yıldır gerçekleşen toplantılarda Gölpazarı yolunu sürekli burada dile getiriyoruz. Üçüncü bölge müdürümüz geliyor, Karayolları Bölge Müdürlüğümüz engin çalışmalarını bitirip bizim 7 kmlik yolumuzu bitiremedi. Bir önceki bölge müdürümüze durumu anlattık. Kendisi Gölpazarı halkından özür diledi, oraya büyük eziyetler verildiğini fakat durumun müteahhitten kaynaklandığını ve müteahhidin ardından işi hızlandıracaklarını söyledi. Bunu bize söylediği tarih 5 Ocak 2012, bugün ise 5 Temmuz 2012. Yeni bir bölge müdürümüz geldi, hayırlı uğurlu olsun ama biz Gölpazarı olarak büyük bir eziyet çekiyoruz. Bu yol bir türlü bitmiyor. Gölpazarı cezalandırılıyor mu? Bu konuyu müteahhidin üzerine yıkmakla da bir şey olmuyor. Sizler ilçemize sık sık gelerek bu yolu kendiniz görmelisiniz aksi halde bu yol başka türlü bitmeyecek.

            Gölpazarı’nda üniversitenin bir kolu var, taburumuz var sürekli aileler gelip gidiyor. Hiçbir ilçede bulunmayan otobüs firmamız var. İstanbul, Eskişehir ve Bursa’ya sürekli araçlarımız gidiyor. Yolda özel araçlarımızla gitmekte sıkıntı yaşıyoruz. Herkes üçer dörder tane teker patlattı. Müteahhide yetki verildiği zaman bir süre de verilmedi mi? Bu süre içerisinde bitirilmezse geri alınma ya da ona cezai bir müeyyide uygulaması olmuyor mu? Yollarımız zifti eriyor, bu sıcaklarda buradan araç gitmiyor, bütün araçlar batıyor.

            Sonuç olarak Gölpazarı yolu müteahhide yıkılıyor. Bunun vebalini, araçlarımızın hasarlarını kim ödeyecek? üçüncü bölge müdürümüz geldi 3,5 yılda 7 kmlik yol bitemedi.”

            Sıkıntıları dile getiren Yılmaz’a, Gölpazarı’na 1 hafta içerisinde komisyon gönderilerek durum değerlendirilmesi yapılacağı söylendi. Gerekiyorsa tasfiye yoluna gidileceği belirtildi. ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. teşekkür – helal olsun hocama herzaman olduğu gibi bizim ildeki her konuda eniyi savunucumuz diye düşünüyorum.nerde hacı nuri ama doğru çocuklarını işe soktu kime ne gölpazarından anlayana……

  2. Taktir – Bu konuşmayı yapan gölpazarlı bey efendiyi takdir ediyorum, bey efendi gibi şahıslar olmadıkça gölpazarı halkı daha çok cezalandırılacak, Türkiyede bir çok yer ve il gezdim görmedim böyle bir çalışma, 7 km lik yol yapımı 3,5 yıl sürermi ?Ülekemizde ne yollar yapıldı ne geçit vermeyen dağlar geçildi, dikenli boğaz denilen yer inanın 3 aylık iş ama bir ceza verecekler ya alın size ceza diyorlar.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam