Gölpazarı İstiklal Mahallesindeki camide ilk teravih namazı

Gölpazarı İstiklal Mahallesindeki camide ilk teravih namazı

İstiklal Mahallesi'nde inşaatı devam eden ve ana kubbesine gelinen yeni caminin bodrum katı Ramazan ayı nedeniyle, vaiz İbrahim Urgancı tarafından yapılan dua ile ibadete açıldı. Açılışa, Belediye Başkanı Vedat Kazıcı,  ilçe Müftüsü Mükerrem Cüre, Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Halil Cebeci ve üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Cüre, teravih namazının ardından yaptığı açıklamada, hem Ramazan ayına kavuşmanın sevincini hem de inşaatı devam eden caminin bodrum katının ibadete açılmasının sevincini yaşadıklarını belirterek, "Caminin kısa zamanda bu seviyeye gelmesinde katkısı olanlardan Allah razı olsun. Cami inşaatının bir an evvel tamamlanabilmesi için hep birlikte çalışmamız gerekir" dedi.

Cebeci de müftülük ile el ele vererek inşaatı bitireceklerine kanaat getirdiklerini, yardım etmek isteyen hayırseverlerin müftülük veya dernek aracılığıyla yardım edebileceklerini bildirdi.

Bodrum katının ibate açılmasından dolayı hayırsever vatandaşlar evlerindeki halıları getirerek bağış yaptı.

Yaklaşık 48 yıl önce yapılan İstiklal Mahallesi Camisi 1999 Marmara depreminde hasar görmüş ve 2 yıl önce de yıkımı gerçekleştirilmişti. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam