Gölpazarı Kaymakamı Şahin’e veda yemeği

Gölpazarı Kaymakamı Şahin’e veda yemeği

Kentteki bir tesiste düzenlenen yemeğe, Kaymakam Ömer Şahin, Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, İlçe Emniyet Amiri Fatih Doğan, daire müdürleri, il genel meclis üyeleri Nuri Arslan ve Turgay Yılmaz, kaymakamlık personeli ve muhtarlar ile vatandaşlar katıldı.

Şahin, üniversitede okuduğu dönemlerde Siyasal Bilgiler bölümüne sadece staj için kaymakamların geldiğini ve takım elbiseli gördüklerinde beğendiklerini ifade ederek, kendilerinin de kaymakamlık mesleğini yapabilir miyiz? diye düşündüklerini söyledi.

Okurken 4 yılın uzun bir süre olarak düşünürken, meslekte 11. yılının içerisinde olduğunu belirten Şahin, şöyle konuştu:

"Zaman çok hızlı geçiyor. Gölpazarı'nda da zaman daha hızlı geçti. İnsan çalıştığı yeri unutur mu? unutmuyor. Ordu'da başladım göreve, Adıyaman ve Gölpazarı'nda 4 yıl. Görev yaptığım yerde memur ve halkla tanıştım. Her yer insanla güzel, ben hepinizden çok memnunum, istemeyerekte olsa mesai arkadaşlarımdan kendi kompleksime ya da egoma katılarak kalbini kırdıysam özür diliyorum, haklarını bana helal etsinler. Halkımızdan memnundum, onlarda haklarını hakkınızı helal etsin. Kamu görevi böyle bir şey belli bir süre çalışıyorsunuz ondan sonra başka yere tayininiz çıkıyor ama hiç birinizi unutmayacağım. 4 yıl bana huzur içerisinde çalışma ortamı sağladığınız hepinize teşekkür ediyorum."

Belediye Başkanı Kazıcı da kendilerinin ilçenin yerlileri, görev yapan kamu görevlilerinin de bulundukları süre içerisinde hemşeri ve arkadaş gibi olduklarını belirterek, birlikte çalıştıklarını, birlikte sorunlarını, mutlu ve üzüntülü anlarını paylaştıklarını kaydetti.

Bazı kamu görevlilerinin daha yakın olduğunu ve daha kolay kaynaştığını ifade eden Kazıcı, şunları kaydetti:

"Kaymakamımız mülkiye amirler içerisinde halkla, genciyle, yaşlısıyla, esnafıyla, memuruyla gerçekten iyi ilişki kurmuş, mesai arkadaşlarına gerçekten arkadaş gibi davranmış sokaktaki vatandaşlara da gerçekten kendi hemşerisi gibi ulaşmaya başarabilmiş, elinden geldiği kadarıyla da bizlerin sorunları ile çözüm üretmeye çalışmış değerli bir idarecimizdi. Bizler onun ayrılmasından hüzünlüyüz ama bu bir kamu görevi bundan sonra ondan devletin beklediği görevler var. Başka coğrafyada başka insanların beklediği hizmetler var. İnanıyoruz ki, kaymakamımız buradan gittiği yerde de insanları sevgi, saygı, sıcakkanlı ilişkisiyle iyi bir idareci olacak. Biz bundan sonraki görevinde hayati boyunca sağlıklı mutlu, huzurlu ve başarı dolu aynı zamanda kariyer basamakları da hızla yükselen meslek hayatı diliyoruz."

Konuşmaların ardından Kazıcı ile il genel meclisi üyeleri Şahin'e çeşitli hediyeler verdi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam