Gölpazarı Millet Bahçesi Altyapısı Tamamlandı

Gölpazarı Millet Bahçesi Altyapısı Tamamlandı

Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer yapım aşaması devam etmekte olan Millet Bahçesine ilişkin bilgiler verdi.

Millet Bahçesinin altyapı sorunun halledildiğini belirten Başkan Suer, “60 bin metrekare alan içerisine kurulu 2 buçuk 3 kilometre uzaklığında Yenipazar yolumuzun hemen sol tarafında güzel düz ve şirin bir alan. Şuana kadar burasıyla ilgili altyapı çalışmamızı bitirdik. Bizim orada ciddi bir alanımız var bizde bu alanı çok fonksiyonel ve amaçlı kullanmamız lazım sadece piknik ve mesire alanı olarak kullanmayacağız. İçme suyu götürdüm, yağmur suyu kanalizasyon suyu bunlar çok önemliydi. Bunlar için Belediyeye şuan ki maliyeti 1 milyonu buldu. Bizim için bu çok büyük bir rakam ve bizde altyapısını güzelce yapıp tamamen bitirdik. Şuan OEDAŞ’ın elektrik çalışmaları devam ediyor oraya güzel bir trafo koyuyoruz ve zayıf akımı tamamen yolun altına alıyoruz güzel bir elektrik çalışması oluyor AKSA ile sözleşme yaptık oraya Doğalgaz götürüyor her anlamda burayı hazır bir hale getiriyoruz. Şuan oranın zemini ile ilgili 400 kamyon toprak getirdik.

Millet Bahçemizi Çevre ve Şehircilik bakanlığımız iller bankamız genel müdürlük ile birlikte yürütüyoruz. Ağaçlandırmasını fidanlarını Orman Müdürlüğümüz yapacak.

İçinde piknik alanları, spor alanları, yürüyüş yolları, bisiklet yolları, büyük bir tuhafiye alanları, kamp yeri kır düğünlerinin olacağı çok fonksiyonlu ve çok amaçlı içinde TEMA parkı olacağı yer yapıyoruz. OBA kültürünü aşılayacağı yerler olacak daha çok doğal ile yapılacak inşaat malzemesi kullanmayacağım burada taş ahşap belki kerpiç evler yapacağım burada. İnsanlarımız için çok doğal, merak edilen, gezilebilinen yerler olacak.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam