Gölpazarı Toki İçin Resmi Başvurular Başladı

Gölpazarı Toki İçin Resmi Başvurular Başladı

Gölpazarı TOKİ için son kayıt tarihi 31 Aralık olarak belirlendi.

TOKİ kayıtları için Kura Katılım Bedeli yatırarak, resmi başvuru yapılması gerekmekte Gölpazarı Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “İlçemizde inşa edilecek olan TOKİ’den yararlanmak isteyen, “Artık benim de bir evim olsun” diyen vatandaşlarımız için Bilecik Ziraat Bankası Gölpazarı Şubesi’nde başvurular başladı. Vatandaşlarımız 2+1’ler için 2.000 TL, 3+1’ler için 4.000 TL kura katılım bedeli karşılığında resmi başvurularını tamamlayabilecekler. Kurada kişiye konut çıkması durumunda bu para peşinattan düşecek, çıkmaması durumunda ise kişiye iade edilecek. Ayrıntılı bilgi için belediyemize gelip misafirimiz olup sorularınızı yöneltebilir veya telefon aracılığı ile ulaşabilirsiniz” ifadeleri kullanıldı. Ayrıca Belediyeye başvuruların şahsen yapılacağını, şahsın gelemediği durumlarda ise  vekalet verilen kişinin başvuru yapabileceği bilgisi verildi.

Toki tarafından belirlenen daire fiyatları ise şu şekilde; 3+1 daireler 130m2 brüt olup, fiyatı 230 bin TL  ödeme vadesi ise 120 ay üzerine tapu olan vatandaşlar başvuruda bulunabilir.  2+1 daireler 87m2 brüt olup, fiyatı 160 bin TL, ödeme vadesi ise 240 ay bu kategoriye başvuru yapmak için üzerinize tek tapu olmaması gerekmektedir.

Kura Katılım Bedeli yatırarak, resmi başvurusunu gerçekleştiren ilk vatandaş, Belediye Başkanı Hayri Suer ve Başkan Yardımcısı Kemal Gergin tarafından tebrik edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam