GÖLPAZARI’NDA ALTYAPININ ARDINDAN YATIRIMLAR HIZ KAZANDI

GÖLPAZARI’NDA ALTYAPININ ARDINDAN YATIRIMLAR HIZ KAZANDI

Gölpazarı Belediyesinin, ilçenin altyapı ihtiyaçlarının tamamlanmasıyla üstyapı ve yatırım projelerine ağırlık vermeye başladığı bildirildi.
Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, yaptığı açıklamada, uzun bir süredir altyapı çalışmalarıyla uğraştıklarını ve işin sonuna doğru geldiklerini söyledi.
İlçede çok ciddi bir kazı çalışması ve altyapı yenilemesi olduğuna işaret eden Kazıcı, şunları kaydetti:
“Şu anda ilçenin su şebekesi, kanalizasyonu sıfırdan yapıldı. Doğalgaz ilçe merkezinin büyük bölümüne ulaştı. Küçük bir çalışma da elektrik kurumunu bekliyoruz. Biraz süre uzadı bu nedenle üstyapı çalışmalarına başlayamadık ama bayramın ertesi günü kalabalık bir grupla gelip elektrik kablolarını yer altına alacaklar. Bizler de hemen ardından ilçede 500-1000 metrekarelik bir üstyapı yol ve kaldırım kaplama çalışmalarına başlayacağız.”
Kazıcı, bunlarla birlikte devam eden projeleri de olduğunu aktararak, şöyle devam etti:
“Sebze ve meyve halimizin de zemin ve asfaltlamanın sonuna gelindi, tüm detayları tamamlanıp kısa bir süre sonra bir açılışla vatandaşlara tanıtacağız. Halkımızın çok özlemle beklediği güzel bir pazar alanına ihtiyacımız vardı, orada riskli bir binamız vardı, binanın yıkımı için bu hafta itibarıyla da kazmayı vurduk. Proje ihaleleri yapıldı, teslim almak üzereyiz. Mimari, elektrik ve statik bütün işlemleri ile zemin etütleri bitti. Maliyet çalışmalarının ardından inşaat ihalesine çıkacağız. Yakında elimize geçen proje görsellerini de halkımızla paylaşacağız. Çok önemsiyoruz, ilçenin merkezinde içinde müzik, sergi alanları, nikah ve sinema salonu, şık düzenlenmiş kapalı pazar alanı olan prestij bir projeyi inşallah yaz sonuna kadar hayata geçireceğiz. Şimdiden ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”
Kentte altyapı çalışmalarının yarattığı rahatsızlık nedeniyle vatandaşlardan özür dileyen ama bu sayede ilçenin 70-80 yıl boyunca yetecek sağlıklı içme suyuna kavuştuğunu dile getiren Kazıcı, “En sıkıntılı dönemlerimizde bütçemizde onlara yer ayırdık, yaklaşık 10-15 milyon bir yatırımla kapalı pazar alanı ve sebze ve meyve halini de bitireceğiz. Bir müjde daha vermek istiyorum bu arada da soğuk hava deposuna başlıyoruz. Hemşehrilerimizin başka yerlere ürünlerini götürmesine gerek kalmıyor. Önümüzdeki yazdan itibaren çiftçilerimizin hizmetine sunacağız.” dedi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam