Gölpazarı’nda  Amatör Spor Haftası Etkinliği

Gölpazarı’nda Amatör Spor Haftası Etkinliği

Gölpazarı’nda Amatör Spor Haftası etkinlikleri düzenlenen törenle başladı.
Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce Amatör Spor Haftası başlaması nedeniyle Kapalı Spor Salonu’nda tören düzenlendi.
Gölpazarı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünce düzenlenen Amatör Spor Haftası programı Gölpazarı kapalı spor salonunda gerçekleştirildi. Programa İlçe Kaymakamı İbrahim Güneş, Belediye Başkanı Hayri Suer, İl Genel Meclis Üyeleri, kurum amirleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Amatör Spor Haftası programında Türkiye Boks Federasyonu Bilecik İl temsilcisi Serkan Mayda, yaptığı konuşmada, 4 yıldır Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde boks antrenörlük yaptığını ve bu süre zarfında boks yapan öğrencilerimizle beraber çok gelişme kaydettiklerini söyledi.

Bilecik’te düzenlenen Türkiye gençler boks Şampiyonasında Birinciliği öğrencilerimizden birisi oldu, çok gururlandım, bu bizim için ve Bilecik için de büyük bir başarı olduğunu anlatan Mayda, “Bilecik’li olmaktan, Bilecik İline hizmet vermekten mutlu ve gurur duyuyorum. İçinde bulunduğumuz hafta Amatör Spor Haftası dolayısıyla çocuklarımızı bu yönden eğitilmesi için hepsinin içerisinde birer cevher olduğunu, hepsinin ayrı ayrı kazanımlarını elde etmesi gerektiğini ve içlerinde değişik şekilde becerikli çocuk olduklarının farkındayız” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Özlem Karakaya ise, Amatör Spor Haftası Etkinliklerinin ilçemizde düzenli fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılmasına yönelik farkındalık kazandırılması açısından önemli olduğunu söyledi. Spora katılımın en üst düzeyde sağlanması için amatör spor branşlarında müsabakalar düzenlenmenin amatör sporcuları destekleyeceğini belirtti. 7-13 Ekim tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftasının spor kültürü ve bilincinin kazandırılması açısından da önemli olduğuna dikkat çekti.

Amatör Spor Haftası programı boks ve taekwando gösterileri, ödül töreni ve canlı müzik ile sona erdi. Program sonunda Türk Hava Kurumu model uçak standını ziyaret eden öğrenciler kaliteli zaman geçirdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam