GÖLPAZARI’NDA CEVİZ ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

GÖLPAZARI’NDA CEVİZ ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

Gölpazarı Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ziraat Odası işbirliği ile Ceviz Çalıştayı Düzenlendi.

Çalıştaya; İl Müdürü Necmettin Yoldaş, Gölpazarı Kaymakamı Kadir Duman ile birlikte Prof. Dr. Seyit Mehmet Şen, Prof. Dr. Faik Ekmel Tekintaş, Prof. Dr. Turan Karadeniz, Prof. Dr. Koray Özrenk ve Dr. Yılmaz Boz ve İl – İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli ve üreticiler katıldı.

Çalıştay’ ın açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Yoldaş şunları söyledi;

“Tarımda eğitime son derece önem vermeliyiz. İlçemizde gelir getiren ürünlerin daha fazla üretilmesi gerekmektedir. Birlikte Üretelim Proje Modelini yaygınlaştırarak Karaağaç, Gölpazarı Merkez ve Kurşunlu ovalarımızda hububat yerine meyve ve sebze üretimine yönlenmemiz gerekmektedir. İlçemizin tarım potansiyeli ve arazilerin verimliği oldukça yüksek olup, bu arazilerimizde tarımsal sulamaya da gerekli önemi vermeliyiz.  ” dedi.

Teorik sunum yapan Prof. Dr. Seyit Mehmet Şen, Prof. Dr. Faik Ekmel Tekintaş, Prof. Dr. Turan Karadeniz, Prof. Dr. Koray Özrenk ve Dr. Yılmaz Boz cevizin üretiminden, yetiştirilmesine, bakımına, aşılanmasına, hastalıklara, zararlılarla mücadeleye kadar çiftçilerimizin merak ettiği tüm konularda üreticileri bilgilendirdiler, sonrasında ise soru-cevap kısmına geçildi.

Son olarak Çengeller Köyünde Ceviz Bahçelerinde Teknik inceleme ve merak edilen konular yerinde uygulamalı anlatılmasının ardından çalıştayın sona erdiği belirtildi.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam