• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
GÖLPAZARI’NDA ÇİFTÇİLERİN YABAN DOMUZU NÖBETİ

GÖLPAZARI’NDA ÇİFTÇİLERİN YABAN DOMUZU NÖBETİ

Bilecik’in Gölpazarı ilçesine bağlı köylerde, ektikleri ürünleri yaban domuzundan korumak isteyen çiftçiler, geceleri arazide nöbet tutuyor.

İlçeye bağlı Çukurören köyü muhtarı Mustafa Şen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her gece ekili ürünleri korumak için nöbet tuttuklarını söyledi.

Şen, 60 dönüm ayçiçeği ekili arazinin 15 dönümüne domuzlar tarafından zarar verildiğini belirterek, ”Benim 7 bin lira zararım var, 15 dönüm yerle bir olmuş vaziyette. İlçeye bağlı 48 köyde aynı zarar yaşanmakta.

Köylüler, akşamdan sabaha kadar arazisini bekliyor. Tarlalarda zarar ziyan haddinden fazla, bunun için bir çözüm bulunmasını talep ediyoruz. Buna bir çözüm bulsunlar ki köylü huzura kavuşsun.” diye konuştu.

Çiftçilerden Ömer Şen de yıllardan beri çiftçilik yaptığını belirterek, yaban domuzlarının büyük zarara yol açtığını dile getirdi.

Bölgede çok sayıda yaban domuzu olduğunu belirten Şen, “Babam 70 yaşında, emeğinin karşılığını almak için sabah namazına kadar tarlada yatıyor.” ifadelerini kullandı. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam