• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gölpazarı’nda “Kutlu Doğum Haftası”

Gölpazarı’nda “Kutlu Doğum Haftası”

Yrd. Doç. Yılmaz, Gölpazarı Belediye Düğün Salonu'nda Müftülük tarafından düzenlenen, "Hazreti Muhammed ve İnsan Onuru" temalı konuşmasında, insanlık tarihinin en önemli olaylardan birisinin, merhamet, adalet, samimiyet, cesaret, nezaket, doğruluk ve cömertlik gibi tüm güzel sıfatları kendisinde toplamış müstesna bir şahsiyet olan Hz. Peygamber'in risaletle gönderilmesi olduğunu kaydetti. 
     Hz. Peygamber'in hayatının tamamının ince ayrıntısına kadar tespit edilen, her yönüne alaka duyulan ve tüm özellikleri inceden inceye her kesim tarafından tespit edilen tek Peygamber olduğunu ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu: 
     "Çünkü O, alemlere rahmet bir peygamberdi ve Allah'ın en çok sevdiği insandı. O, ahlakıyla canlı bir Kuran'dır. Hz. Muhammed, kıyamet sabahına kadar gelecek tüm insanlık ailesine örnek kalacak bir ömür sergilemiştir. O, ilmiyle, ibadet anlayışıyla eğitim faaliyetleriyle, hitabet, jest-mimik ve davranışlarıyla örnek bir peygamber olarak gönderilmiş olduğunu yaşayarak göstermiştir. Hayatının hiçbir alanında boşluk bırakmaksızın, kıyamet sabahına kadar gelecek tüm insanlık ailesine örnek kalacak bir ömür sergilemiştir. Müslüman olsun veya olmasın hasta ve güçsüz olanın imdadına yetişen sarsılmaz bir şahsiyet, dünyanın geçici, ahretin ise ebedi olduğu şuuruyla dünyada kendisini garip bir yolcu gibi hisseden zahit bir karakter, Kuran ahlakıyla ahlaklınmış örnek ve model bir kişilik." 
     Belediye Başkanı Vedat Kazıcı ise Hz. Peygamber"e, Muhammed ismini doğmadan kısa bir önce babasını kaybetmesinden dolayı dedesin koyduğunu hatırlattı. 
     Program, Bilecik Tasavvuf Müzik Grubu'nun seslendirdiği ilahi ve şiirlerin okunmasıyla sona erdi. Etkinliğe, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Ali Çolakoğlu, Emniyet Amiri Fatih Doğan, İlçe Müftüsü Mükerrem Cüre, daire müdürleri ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam