Gölpazarı’nda öğrenci yurdu temel atma töreni

Gölpazarı’nda öğrenci yurdu temel atma töreni

 

 
Vali Yardımcısı Eflatun Can Tortop, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Türk gençliğinin iyi insan ve yurttaş, vatanını, milletini, bayrağını, devletini ve dilini seven insanlar olarak yetiştirilmesinin önemli olduğunu belirterek, güçlü, onurlu ve sosyal olan toplumların kalkınmasının daha kolay olduğunu söyledi. 
Bugün bir öğrencinin maddi kaynaklarının yetersizliğinden dolayı okuyamadığı ve barınacağı yer olmadığından tahsilini tamamlayamadığını söylemesinin kabul edilemeyeceğini ifade eden Tortop, ''Bu toprakların bizlere verdiği zenginliği zamanı geldiği zaman bu toprakların insanına da sunulan son derece onurlu bir davranıştır. Bu bakımdan maddi kaynakları ile bu güzel binanın vücut bulmasını sağlayacak çok değerli hayırsever vatandaşlara teşekkürü bir borç biliyorum'' dedi. 
Belediye Başkanı Vedat Kazıcı da yurtta yetişecek öğrencilerin hayırlı insanlar olmalarıyla gurur duyacaklarını anlatarak, ''Ortak amacımız toplum yararına işler yapmak. Yerel yönetimler, çeşitli dernek ve sivil toplum örgütleri insanlarımıza hizmet etmek için gayret ediyor'' diye konuştu. 
Dernek Başkanı Ahmet Keskin de kentte okuyan öğrencilerin barınabileceği, eğitim ve öğretim görebileceği güzel bir binanın temelini atmanın gururunu yaşadıklarını bildirdi. 
Yapılan duaların ardından Tortop, Kaymakam Ömer Şahin ve Kazıcı, birlikte butona basarak yurdun temel atma törenini gerçekleştirdi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam