• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gölpazarı’nda Uçurtma Şenliği

Gölpazarı’nda Uçurtma Şenliği

 

Bu sene ilki düzenlenecek olan Uçurtma Şenliği Gölpazarılıların katılımını bekliyor.

Ercan Fidan tarafından organize edilen etkinlik, yarın Kurşunlu Köyü’nde gerçekleşecek. Fidan konuyla ilgili şunları aktardı:

                “4-5 senedir aklımızda olan bir fikirdi fakat yeni faaliyete geçirebildik. Bu yılda Hıdırellez katılımının fazla olması beklentisi içindeyiz. Bu sebeple etkinliği Kurşunlu Köyü’nde gerçekleştirmeye karar verdik. Çocuklara ve gençlere aktivite lazım düşüncesiyle yola çıktık.

                Bu sene ilki düzenleniyor ama bundan sonraki senelerde daha organizeli olacak. Uçurtmaları bu sene ben aldım ama seneye kişiler kendi uçurtmalarını kendileri yapacaklar. En güzel uçurtma, en iyi uçan uçurtma, en yüksek uçan uçurtma, en genç uçurtmacı, en yaşlı uçurtmacı gibi uçurtma kategorileri yer alacak. Ayrıca çuval, kaşıkla yumurta taşıma, en uzağa, en yükseğe top atma gibi yarışmalarda yapılacak.

                Bu sene uygulayabildiğimiz kadarını gerçekleştirmeye çalışacağız. Seneye daha düzenli olacak tabi ki. Seneye uçan balon ya da zeplin kiralama gibi uçuk fikirlerimiz var, katılımcıların Gölpazarı’nı havadan izleme şansı olacak.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam