GÖLPAZARI’NIN KİRAZI TBMM’DE TANITILDI

GÖLPAZARI’NIN KİRAZI TBMM’DE TANITILDI

Gölpazarı’nın en önemli markalarından olan meşhur kirazı, Gölpazarı’nın ilçe oluşunun 94’ncü yılında Milletvekili Selim Yağcı tarafından TBMM’de tanıtıldı.

Gölpazarı’nın ilçe oluşumuzun 94’ncü yıldönümünü kutlamak adına TBMM’ye giden Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, Bilecik AK Parti Milletvekili Selim Yağcı ile pasta keserek Yağcı’ya kendi elleriyle topladığı Gölpazarı Kirazı’nı ikram etti.

TBMM’de basın mensuplarına Gölpazarı’nın kirazını tanıtan Milletvekili Yağcı; “Bilecik’imizin damak zevkine hitap eden GÖLPAZARI Kirazımızı TBMM’de tanıttık. Şehrimizin tanıtımı adına katkı koyan Gölpazarı Belediye başkanımız Hayri Suer’e teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Konu ile ilgili Belediye Başkanı Hayri Suer ise yapmış olduğu açıklamada; “Gölpazarımızın en önemli markası olan Kirazımız ile bu gün Gazi Meclisimize misafir olduk. Bilenler bilir Gölpazarı kirazını, yemeye doyamazsın. Kendisini size aşık eder, Her özelliği ile bir başkadır. Tadı, rengi, kalitesi, dayanıklılığı, kokusu ile ilçemizin Bereketi, simgesi, sembolüdür Kiraz, Ak Parti Bilecik Milletvekilimiz Sayın Selim Yağcı Beyefendi’ye Gölpazarı Kirazını tanıtım çalışmalarımıza vermiş oldukları desteklerinden dolayı hemşehrilerimiz adına teşekkür ederiz” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam