GÖNÜL SOFRASI SELİM YAĞCI’YI AĞIRLADI

GÖNÜL SOFRASI SELİM YAĞCI’YI AĞIRLADI

Bozüyük Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Mahalle İftarları programının sekizincisi Yediler Mahallesi’nde yapıldı. Yediler Mahallesi sakinleri iftar programında bir araya gelerek hep birlikte oruç açmanın hazzını yaşarken iftar sofrasına Milletvekili adayı Selim Yağcı da konuk oldu.
Yediler Mahallesi İftar programı Zafer İlkokulu’nun bahçesinde gerçekleştirildi. AK Parti Bilecik Milletvekili adayı Selim Yağcı ve eşi Fatma Yağcı, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ve eşi Emine Bakıcı ile birlikte mahalle sakinlerinin katıldığı iftar programı yoğun ilgi gördü. Besmele İlahi gurubu tarafından seslendirilen birbirinden güzel ilahiler ile başlayan program dini sohbet ile devam etti. İftar öncesinde eşi ile birlikte bütün masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla görüşen Başkan Bakıcı misafirlerine ‘hoş geldiniz’ diyerek “afiyet olsun, Rabbim oruçlarınızı kabul etsin” dedi. Program da Kur’an-ı Kerim Tilavetinin ardından ezanın okunması ile birlikte oruçlar açılarak dualar edildi.
Yemeğin ardından mahalle sakinlerine hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanı Fatih Bakıcı “sonsuz şükürler olsun ki Rabbim bu sene de bu sofralarda sizlerle buluşmayı nasip etti” diyerek başladığı konuşmasında “Bu sofraların güzellikleri sizlerin teşrifleriyle gerçekleşiyor. Sizlerle beraber çıkmış olduğumuz hizmet yolunda 4 yılımı doldurmuş bulunuyorum. Geriye baktığımızda bizlere hem Bozüyük’ün mahallerinde hem ilçe genelinde ortaklaşa kullandığımız birçok projeyi yapmak nasip oldu. İlk seyir terasını bu mahallemizde gerçekleştirdik ve ikincisini farklı mahallemizde planlıyoruz. Sentetik sahalarımız ile tüm yollarımızın parke taşlarının değişmesiyle, yollarımızın asfaltlanmasıyla, klimalı duraklarımız ile birlikte ekibimiz her alanda sizlere hizmet için gayret sarf ediyor. Gecesiyle gündüzüyle tüm mahallelerimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Bugün Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu ilimize teşrif ettiler. Sayın Bakanımızdan Erikli’deki Atatürk Köşkü olarak adlandırdığımız köşkümüzün milli park olarak ilan edilmesini talep ettim. Kendileri vatandaşlarımızın rahatça gezinebileceği ve ulaşabileceği, pikniklerini rahatça yapabilmeleri için o mekanın dört dörtlük yapılması ile ilgili bugün talimat verdi. Başta bu mahallemize ve tüm hemşerilerimize selamlarını iletti. Ve sizlere şu soruyu sormamı istedi: ‘Bozüyük’ün milletvekili kim? diye sor. Kendi milletvekillerini sayacaklardır. Ama o hemşerilerim şunu bilsinler ki, ben kendim Bozüyük’ün milletvekiliyim. Size hizmet etmek için buradayım’ diyerek bizlere her konuda destek oluyor ve birçok projeyi de hayata geçiriyor” dedi. Konuşmasının devamında geçtiğimiz günlerde ‘Bozüyük’ün şehidini uğurladığını belirten Başkan Bakıcı “Bu vatan için, devlet için, millet için, hayattaki en değerlisini hayatını feda eden o şehidimizin mekânı cennet olsun. Karşımızda televizyonlarda gördüğümüz gibi, bende kulaklarımla duydum ‘ben onları sevindirmeyeceğim. Bugün ağlamayacağım, bugün benim evim düğün evi’ diyen bir anne ve öyle metanetli bir baba var ki tek bir kelime dahi söylemiyor. İşte biz bugün o şehitlerimizin, teröristleri topraklarımıza bir adım dahi attırmamak amacı ile canlarını feda ettikleri için sizlerin karşısında konuşabiliyoruz. Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Bizler bu memlekete hizmet etmeye geldik. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi ve bütünlüğümüzü hiçbir zaman bozmasın. Bizler her zaman beraberiz, biriz, bütünüz, hep birlikte Türkiye’yiz” dedi.

Başkan Bakıcı’nın ardından konuşan AK Parti Milletvekili adayı Selim Yağcı’da “Ülkemiz 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı, Milletvekilliği seçim süresi içerisine girdi. Hayat deneyimimizi ve kamusal deneyimimizi hizmet olarak yansıtma noktasında inşallah sizler bizlere yetkiyi uygun görürseniz 24 Haziran’dan sonra şehrimizin, Bozüyük’ümüzün, Söğüt’ümüzün, Pazaryeri’mizin, tüm Bilecik’imizin gelişmesi için kullanacağız. Bundan sonra inşallah Allah sağlık sıhhat verirse el ele gönül gönüle vereceğiz. Hem Bozüyük’ümüzü hem de Bilecik’imizi daha iyi noktalara getirmenin çabası, gayreti içerisinde olacağız. Maalesef Bozüyük Devlet Hastanesi noktasında çok geri kaldık. İlk yapacağımız işlerden birisi; biran önce Bozüyük’ümüze iyi bir devlet hastanesi kazandırmak olacaktır. Gençlerimiz açısından çok önemli olan spor tesislerimizi geliştirerek, Bozüyük’ün aynı zaman da bir spor ve mesire alanının olması noktasında Fatih Başkanımla el ele, bu güzel projeleri hep birlikte inşallah gerçekleştireceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam