GÖZYAŞI GECELERİ “REYYAN KAPISI”NI BOZÜYÜK’TE SERGİLEDİ

GÖZYAŞI GECELERİ “REYYAN KAPISI”NI BOZÜYÜK’TE SERGİLEDİ

Bozüyük Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Ramazan ayı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen "Reyyan Kapısı" adlı tiyatro gösterisi Bozüyük Belediyesi Düğün Salonunda ücretsiz olarak
sergilendi. Bozüyük Belediye Başkan V. Fatih Bakıcı, İlçe Müftüsü Burhan Çakır, İlçe Emniyet Müdürü Ümit Okumuş, Belediye Başkan Yardımcıları İsmail SAĞIROĞLU ve Mustafa Yürükcü ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. Yoğun ilgi gören programda Ramazan davulcusu söylediği Ramazan manileri ile gülümsetirken protokolden bahşiş toplamayı da ihmal etmedi. Sabır ve hoşgörü konusu tiyatral bir dille anlatılırken izleyenleri güldürdü.
Dünyevi aşktan ilahi aşkı ve Allah sevgisini bulan çalgıcı Ali'nin hikayesi ise izleyenlere duygulu anlar yaşattı. Mübarek Ramazan ayının ruhuna uygun olarak hazırlanan program beğeni ile izlenirken programın sonunda Başkan V. Fatih Bakıcı Gözyaşı Geceleri Tiyatro Gurubunun yönetmeni, senaristi ve oyuncusu Haşim Akten’e çiçek ve plaket takdim etti. "Program inşallah güzel geçmiştir, Bizler memnun kaldık, nasip olursa Eylül ya da Ekim ayında sizleri tekrar burada görmek isteriz" diyen Bakıcı izleyenlere de programa katıldıkları için teşekkür etti.
İnsan, müzik, görüntü, ışık dörtlüsünün efektlerle birleştiği tiyatral bir gösteri olan Gözyaşı geceleri programı Mevlana'nın hayata bakışını insanlığa aktarmak için idealize olmuş bir ekibin sunduğu, sema
gösterileri ile süslenen görsel bir şölen. Gözyaşı Geceleri ayrıca hayatın içinden ve tarihin derinliklerinden alınan gerçekleri tiyatral gösteriye dönüştürüp Mevlana'nın aşk süzgecinden geçirerek insanlığa mutlu olabilecekleri tek yolun sevgiden geçtiğini anlatıp, onları evlerine mutlu bir şekilde göndermenin gayretini ilke edinmiş bir program olma özelliği taşıyor. (Bozüyük Belediyesi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam