GSTF YILSONU ÖĞRENCİ SERGİSİ AÇILDI
Hande Nur Uysal • 1 Temmuz 2022 15:57:57 
GSTF YILSONU ÖĞRENCİ SERGİSİ AÇILDI

Şeyh Edebali Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi (GSTF) öğrencilerininbir yıllık çalışmalarının yer aldığı Yıl Sonu Öğrenci Sergisi ziyarete açıldı.

Açılışını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Koyun’un yaptığı sergide Prof. Dr. Koyun’a GSTF Dekanı Prof. Kadir Sevim, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Baykan ile Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Meral eşlik etti. Davetlilerin ilgiyle gezdiği sergide Endüstri Ürünleri Tasarımı, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Resim, Seramik ve Cam Bölümü öğrencilerinin birbirinden güzel çalışmaları izleyiciyle buluştu.

Yaratıcılık ve yeteneğin bir araya geldiği sergide; öğrencilerin dersleri kapsamında hazırladıkları ev aletleri, ulaşım araçları, fuar ve stant tasarımları, mutfak ve banyo konseptleri, yağlıboya natürmort ve karakalem desen çalışmaları, özgün resim çalışmaları, performans-videoart uygulamaları, seramik ve vitray çalışmaları gibi farklı alanlardan eserler yer aldı. Pandemi döneminde mezun olan öğrencilerin projelerinden oluşan bir seçkiye de yer verilen sergi, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi başlangıcına kadar GSTF fuaye alanında ziyarete açık olacak.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x