• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
GÜLTEKİN, “KONGREYE KATILMADIM, ÇÜNKÜ..”

GÜLTEKİN, “KONGREYE KATILMADIM, ÇÜNKÜ..”

“DAVET EDİLMEDİĞİM TOPLANTIYA KATILMAM SÖZ KONUSU OLAMAZ”

Kongrede bulunmayışının ardından yaptığımız haberler doğrultusunda sosyal medya hesabından açıklama yapan Gültekin şunları aktardı:

“Bilecik ilimizde, Osmaneli ilçe kongresi haricinde bugüne kadar yapılan hiçbir ilçe kongresi tarafıma bildirilmemiştir. Cumhuriyet Halk Partisi devlet kuran bir partidir. Bu partinin en üst organının üyesi, Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesiyim. Konumum gereği bazı şeylere susuyor olmam kabullendiğim ya da farkında olmadığım anlamına gelmesin. Kongreye katılmadığım ve hatta çiçek telgraf dahi göndermediğim haberi beni ziyadesiyle üzmüştür. Davet edilmediğim bir toplantıya katılmam söz konusu dahi olamaz. Haberim olmayan kongreye katılmayışım kasıt olarak algılanmamalı ancak kongreden haberdar edilmemem ise siyasetin kişiselleştirildiğinin bir göstergesidir. Bir parti meclis üyesi olarak bu durumu üzüntüyle karşılıyorum. Zira tüzüğümüz açıktır. Parti hiyerarşisinde ilimizde en üst organını temsil etmekteyim. Sıralama açıktır genel başkandan sonra en yetkili organ parti meclisidir. Sonra il örgütü sonra ilçe örgütü sonra tbmm grubu gelmektedir. Kendi ilimde yapılan kongreye davet edilmememi hoşgörüyle karşılarım zira bulunduğum konum ve örgüt terbiyem bunu gerektirir. Ancak bu durumun habere konu olması neticesinde kamuoyuna açıklama yapma gereği duydum. Yaşım genç olabilir ancak bunu suistimal etmek ve bu yok sayma çabasını şahsıma değil temsil ettiğim kuruma yapılmış bir saygısızlık olarak algılıyorum”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. ince ince – Ya bu arkadaş gerçekten parti meclis uyesimi yoksa bizimi kandiriyor?
    CHP neden iktidar olamıyor şimdi daha iyi anliyorum. Yaşar Tüzün e insanlar niçin daha fazla ilgi gösteriyor şimdi daha iyi anlıyorum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam