“GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ” DİYEREK KAN BAĞIŞINDA BULUNDULAR

“GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ” DİYEREK KAN BAĞIŞINDA BULUNDULAR

Bilecik Ak Parti İl Teşkilatı, ülkenin içinde bulunduğu hastalık süreci nedeniyle kan bulmakta sıkıntı yaşanmaya başlayan Kızılay’a desek olmak üzere kan bağışında bulundu.

Yapılan çağrı ile iftardan sonra Kültür Sitesi önünde yer alan Kızılay Kan Bağışı noktasına gelen Ak Parti İl Teşkilatı ve üyeleri “Gün birlik olma günü” diyerek Kızılay’a kan desteğinde bulundu.

Düzenlenen kan bağışlama organizasyonuna yoğun talep oluşurken, kan bağışı aracı önünde sosyal mesafe kuralları çerçevesinde kuyruk oluştuğu görüldü. Organizasyona Bilecik Ak Parti Milletvekili Selim Yağcı, Bilecik Ak Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık, Bilecik Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk, Bilecik Belediyesi Meclis Üyeleri,  Bilecik Ak Parti İl Teşkiları ve üyeleri katılım sağladı.

Milletvekili Selim Yağcı yaptığı açıklamada ülkenin böyle durumlarda birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğinin altını çizerek; “Corona virüsün olumsuz etkilerinden biride kan stoklarımızın azalması.Talasemi, lösemi ve kanser gibi kan ihtiyacı olan hastalar için tedirginliğin oluşmaması, kan bağışçılarına herhangi bir viral enfeksiyonun bulaşmaması için çanla başla çalışan Türk Kızılay’ını temsilen Bilecik Şube Başkanı Mefail Ateş ve çalışma arkadaşlarını ziyaret ettik.Bilecikli hemşehrime çağrım corona virüsün kan bağışıyla bulaşmadığı bilinci ile kan bağışında bulunmalarıdır” ifadelerinde bulundu.

İl Başkanı Fikret Karabıyık ise düzenlenen kan bağışlama organizasyonuna gelen talepten memnun olduklarını ifade ederek; “Kızılay Kan Toplama aracında kan bağışında bulunduk. Çağrımıza cevap veren teşkilat mensubu arkadaşlarımıza ve hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Belli aralıklarla kan bağışında bulunmayı ihmal etmeyelim. Unutmayalım ki; Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam