• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
GÜNDÜZ OKULLARDA AKŞAM KAHVEHANELERDE EĞİTİME DEVAM EDİYORLAR

GÜNDÜZ OKULLARDA AKŞAM KAHVEHANELERDE EĞİTİME DEVAM EDİYORLAR

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen “KahVeli Bilinçlendirme Eğitimleri” nin ilki Pelitözü Kahvehanesinde yapıldı. Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Pelitözü İlkokulu ve Ortaokulu Müdürümüz Özcan Göktaş, Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi Müdürü Fadıl Ağdağ, Osmangazi Ortaokulu Müdürü Adem Eren, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Mehmet Müdar, Balahatun Anaokulu Müdürü Sevim Çalışkan, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Cebrail Avcı, Kozabirlik İlkokulu Müdür Yardımcısı Ahmet Mercan, Pelitözü Mahalle Muhtarı Ahmet Aydın katıldı.

KahVeli Bilinçlendirme Eğitimleri ile velilere ulaşarak onları, bağımlılık, internetin yanlış kullanımı, zararlı alışkanlıklar ve kaliteli zaman geçirme gibi konularda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amaçlanıyor. Yine Müdürlükce düzenlenen Güvenli İnternet Bilinçli Kullanım Çalıştayı sonrasında elde edilen verilere göre rehber öğretmenleri tarafından velilere eğitimler veriliyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, yaptığı konuşmada öğrencilerin babalarıyla bir araya gelerek ve onları bilinçlendirmek, görüş alışverişinde bulunmak amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini, ilimizde 12 mahallede bu etkinliği gerçekleştireceklerini söyledi. Günümüzde küçük yaşlardan başlayıp en ileri yaşlara kadar toplumumuzda yoğun bir teknoloji kullanımı olduğunu, bu konuda bilinçlenmeye ihtiyaç duyulduğunu, öğrencilerimizi evlerimizde ve okullarımızda kontrol edebildiğimizi ancak dışarıdaki sosyal çevresinde kontrol edemediğimizi, güvenli bir internet kullanımı olmadığı takdirde ailelerimizi üzen olaylarla karşılaştığımızı ifade etti. Öğrencilerimizin teknoloji bağımlısı haline gelebileceğini, alkol ve uyuşturucu bağımlılarıyla temasa geçebileceğini, bu gibi durumlarda çocukta hangi durumların gözlendiği, nerelere başvuru yapılabileceği gibi konularda rehber öğretmenlerimiz tarafından bilgilendirme yapılacağını belirtti. Müdürlük olarak “Eğitimde kaybedilebilecek hiçbir fert yoktur.” düşüncesiyle hareket ettiklerini, bir kişinin iyi olmasının yetmediğini, hep beraber iyi olmamız gerektiğini, ahlakî, millî ve manevî değerlerimizi hep beraber korumamız gerektiğini kaydetti. Eğitim camiası ve velilerimizle Bilecik’te kenetlendiğimizde, kaybedeceğimiz hiçbir öğrencimiz olmayacağını, evlatlarımızı kaybetmeden üzerimize düşenleri yapmamız gerektiğini belirtti. Yarıyıl tatilinde öğrencilere pahalı hediyeler almak yerine onlarla birlikte vakit geçirmelerini velilere tavsiye etti. Ev sahipliğinden dolayı Mahalle Muhtarımız Ahmet Aydın’a ve Pelitözülülere teşekkür etti.

Ardından Osmaneli 75. Yıl Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Elif Çimen tarafından velilerimize bağımlılık, madde kullanımı, bilinçli ve güvenli internet kullanımı konularında sunum yapıldı. Etkinlik, Katılımcı Anketi’nin doldurulması, velilerin sorduğu soruların cevaplanması, görüş ve önerilerin dile getirilmesiyle sona erdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam