HAFIZLAR BÜYÜLEDİ

HAFIZLAR BÜYÜLEDİ

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde, gerçekleştirilen etkinlikte, dünyaca ünlü 21 hafız, Kur'an-ı Kerim tilaveti sundu.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, programdan önce yaptığı konuşmada, güzel ve anlamlı bir gecede bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek şöyle devam etti:

“Kültür ve kongre merkezinde güzel faaliyetler sergilendi. Fiziki mekanlar yapılabilir, ancak mekanlara anlam katan insanlarımızdır. İnsanlara da anlam kazandıran içindeki maneviyattır. Bizler şehrimizi, hem maddi anlamda fiziki mekanlarla mücehhez kılarken, aynı zamanda insanımızı sosyal ve kültürel anlamda yani manevi anlamda da destekte bulunarak, onların ruh alemini güçlendirme noktasında çaba ve gayret gösteriyoruz. Şeyh Edebali Hazretlerinin adını verdiğimiz bu kültür ve kongre merkezinde, manevi anlamda bizleri güçlendirecek, gerçekten şehitlerimizi hayırla yad edecek bir program gerçekleştiriyoruz. Bu gecede, bir ilki gerçekleştirerek, dünyaca ünlü 21 hafızımız bizlere, Kur'an-ı Kerimi, o güzel sesleriyle okuyacak. Bu akşam maddenin değil mananın hakim olduğu bir gece geçirmeyi Cenabı Allah'tan diliyorum."

Etkinlik, hafızların Kur'an-ı Kerim'den çeşitli sureler okuyarak, dua etmesiyle devam etti ve etkinlik sonunda Bilecik Belediye Başkanı Selim yağcı ve hafızların hatıra fotoğrafı çektirmeleri ile son buldu.

CANER ALKAN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam