Hain Darbe Girişiminin 4.Yılında Şehitliğe Ziyaret

Hain Darbe Girişiminin 4.Yılında Şehitliğe Ziyaret

15 Temmuz kanlı FETÖ darbe girişiminin 4’üncü yıl etkinlikleri Bilecik’te şehitlik ziyareti ile başlarken, Vali Bilal Şentürk ve Belediye Başkan Vekili Semih Tuzak tarafından şehit mezarlarına karanfil bırakıldı.

Şehitler için saygı duruşunda bulunulması ile başlayan program, saygı atışının yapılmasının ardından şehit kabirlerine karanfil konulması ile devam ederken, Vali Bilal Şentürk tarafından şehitlik defteri imzalandı.

“Aziz şehitlerimizin gösterdiği fedakarlıkları hiçbir zaman unutmayacağız”

Vali Bilal Şentürk, Bosna Hersek’in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç’in, “bizi toprağa gömdüler fakat tohum olduğumuzu bilmiyorlardı” sözleriyle konuşmasına başlarken, “aziz şehitlerimiz, bugün ebed-i müddet devletimizi parçalamaya çalışan hainlerin heveslerinin kursaklarında kaldığı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müzün 4.yıldönümü. Hain emelleriyle içimize sızan hainler, dört yıl önce bugün kardeşlerimizin canlarına kıyarak şühedalar makamına yükselmelerine sebep oldular. Yanı başınıza komşu olarak gönderdiğimiz Ömer Halisdemir kardeşimiz başta olmak üzere vatanı için can veren şehit kardeşlerimiz bize yüz yıl öncesinde olduğu gibi aziz bir vatan bıraktılar. Kanlarınızla sulanan bu topraklar bize canımızla, şerefimizle kıyamete kadar var olacağımız mübarek vatan oldu. Tarihin her çağında binlerce şehitle, neslini asımın nesli olarak ayakta tutan siz aziz şehitlerimizin gösterdiği fedakarlıkları hiçbir zaman unutmayacağız. Ruhunuz şad, mekanının cennet olsun” dedi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve edilen duaların ardından şehitlikteki program sona ererken, anma etkinlikleri öğle namazına müteakip Orhangazi Camii’nde Mevlid-i Şerif okunması ile devam etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam