Hakka ve halka dayandığımız sürece sırtımız yere gelmeyecektir

Hakka ve halka dayandığımız sürece sırtımız yere gelmeyecektir

Başta Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve organize sanayi bölgesi olmak üzere Bilecik'e bir çok yatırım yapıldığını belirten Çelik,  devam eden gelişmeleri görmekten mutluluk duyduğunu ifade etti. Ak Parti gençlik kolları tarafından konfetilerle karşılanan Çelik, konuşmasında genel olarak birlik ve beraberlik duygularına dikkat çekti.

Çelik konuşmasında şunları aktardı:

"Bugün Bilecik Merkez İlçe 5. kongremizde sizlerle birlikte olmaktan, bu atmosferi szilerle paylaşmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Sözlerimin başında hepinize en derin sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum. Kongremiz hayırlı ve uğurlu olsun.

2 dönemdir milletine çok büyük hizmetler yapan, çok değerli belediye başkanımız sayın Selim Yağcı Bey'e, özellikle Şeyh Edebali Kültür Merkezini Bilecik'e kazandırdığı için, bu nezih ortamda bu faaliyetlerin yapılmasını temin ettiği için huzurlarınızda kendisine çok teşekkür ediyorum. Onu da tebrik ediyorum.

"Bilecik'te hem tabii hem de kültürel güzellikler var"

Değerli dostlar, Bilecik Allah'ın birçok nimet bahşettiği i,illerimizden birisidir. Burada tabii güzellikler var, tarihi güzellikler var. Ben burada bugün Osmanlı çınarının yükseldiği, yeşerdiği topraklarda olmaktan büyük bir haz duyduğumu ifade etmek isterim. Bilecik kendisi küçük ama ruhu büyük bir vilayetimiz. 2001'den itibaren biz buraya geldiğimizde Bilecik halkının bizden en fazla talep ettiği şey üniversite oldu. Biz de göreve geldiğimizde dedik ki Bilecik Osmanlının ocağı, bu güzel topraklara bir üniversite yakışır dedik.

"Bilecikliler bizden en çok 'üniversite' istedi"

Bilecik üniversitesinin kurulmasında emeği olan, bunun kanunu hazırlayan, bunu Başbakanlığa sevk eden, mecliste müdafaasını yapan ve Bilecik üniversitesinin kurulmasını temin eden ekibin içinde bulunmaktan ve altında imzası bulunan bir bakan olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyduğumu ifade etmek isterim.

"Bilecikliler iş beğenmiyor"

Bilecik'te 12 bini olmak üzere 16 bin öğrenci olduğunu öğrendim. Bu, şu demektir; 50 küsür bin nüfusu olan bir Bilecik'te sokaktaki her 5 insandan beri üniversite öğrencisi. Bu da sosyo ekonomik ve sosyo kültürel olarak çok büyük anlam ifade etmektedir Bilecik için. Burada kağıt üzerinde organize sanayi vardı. Ama bazı sanayi bölgeleri vardı ki orada sadece inekler otluyordu. Ama şu anda 260 fabrikanın yükseldiği bir Bilecik var. Bilecik'e gelmeden önce 'işsizlik var mı?' diye sordum.'İşsizlik yok, iş beğenmeme' var dediler

"Biz Bilecik'te iki sıfır alabiliriz"

 

Bilecik'te de CHP VE MHP bizim rakiplerimiz. Onlar da kayda değer oylar alıyorlar. Ancak yüzde 52 oy alırsanız iki sıfır alırsınız. Bunun için biraz gayret etmek yeter. Biz Bilecik'te iki sıfır alabiliriz. Bir çok ilde olmaz denilen şeyleri başardık. Allah'ın izniyle burada da olacak. Biraz önce Fahrettin Bey konuşmasında ifade etti.  Biz yola çıktığımız andan beri önümüze birçok engel koydular. Ama samimiyetle,  ama sadakatle ama birbirimize sarılarak bütün bu engelleri beraber aştık. 

"Yolsuzluk yapan kim varsa onun elini kesmek namus borcumuzdur"

Düşünebiliyor musunuz Siirt'in bir köyünde bir grup vatandaş sandığa gidecek. Daha doğrusu sandığa gitmeyecek ve sandık kurulu oluşmayacak.Siirt seçimleri iptal edilecek. O arada bir anayasa değişkliği yapılacak ve Tayyip Bey geçmişte meydanında şiir okuduğu için yasaklı hale geldiği şehirden aday olacak. Tevafuka bakın hanımı da oradan olacak ve  Siirt'in eniştesi olacak. Yüzde  85 oy alacak. 51. hükümetin başbakanı olacak. CIA'e böyle bir görev verseniz bu kadar şeyi bir araya getiremez.

 

Değerli arkadaşlar ne yapsalar boş. Biz yeter ki sabırlı olalım. Yeter ki birbirimize sarılalım. Biz hakka ve halka dayandığımız sürece sırtımız yere gelmeyecektir. Biz yolumuza bu inançla devam ediyoruz. Biraz önce divan başkanımız da söyledi. 2002'den önce memleketin hali haraptı. Eğer bugün yolsuzluk varsa, bu eserler nasıl yapılıyor? Öncelikle şunun altını çizmek istiyorum; kim beytül mala el uzatırsa, kim tüyü bitmemiş yetimin hakkına el uzatırsa, kim fakir fukaranın hakkına el uzatırsa o eli kırmak bizim namus borcumuzdur. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. işçilere sahip çıkında sonra söz edin – güleyim bari bilecikliler iş beyenmiyormus kaç tane akp li genç işçi cok iş az para modern köle sistemi sin önce işçinin sorununu cözünn millet calısır merak etmeyin sizin cocuklarınız gbi antlatyada tatil yapmıyozz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam