Halı Saha 6 Aralık’ta Açılıyor

Halı Saha 6 Aralık’ta Açılıyor

Pazaryeri İlçesi hizmete doymuyor. Pazaryeri Belediyesi’nin en önemli sosyal projelerinden biri olan Halı Saha Projesi  tamamlanmak üzere. “Gençlerimize  verdiğimiz sözü tuttuk”  diyerek sözlerine başlayan  Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın sporun, yaşamın bir parçası olduğunu belirtti. Yalçın açıklamasında şunları aktardı:

“İlçemize bir kapalı halı saha kazandırmanın kıvancını yaşıyoruz. Kapalı halı sahamız  gençlerimizin hayali olan  ve kendini genç hissedenler için hazırladığımız bir projedir. İlçemizde spora olan ilgi çok yoğun, biz de insanlarımızın bu isteklerini yerine getirebilmek adına özlemini, hasretini duydukları bir kapalı halı sahayı hizmete sunuyoruz. 2009 yılı yerel seçimlerinde  seçim vaadimiz olan gençlerimize  halı saha  sözümüzü  yerine getirmek için  çalışmalarımıza başladık.

Gençler için sağlıklı yaşam ve spor alanları kapsamında Yeni Mahalle Mezarlık  yanındaki  mezbelelik bir halde olan  arsayı değerlendirerek  spor tesisi  projesiyle  günümüz şartlarına uygun, halkımızın yararlanabileceği bir mekana dönüştürmek için  projeler hazırladık. Önce bir basketbol sahası yaptık.  Daha sonra  arsamızın bin 125 m2’lik bölümünde kapalı halı saha yapımı için  2013  yılı Haziran ayı sonunda ST İnşaata ihale edilen  projemizin sözleşmesini Temmuz ayı sonunda yaparak ilçemize kapalı halı saha kazandırmak için  faaliyete geçtik.

Kısa süre içerisinde zemini hazırlanıp  halı sahanın betonu tamamlandıktan sonra 15 cm yüksekliğinde  halı sahanın alanına makine ile serilip sıkıştırılarak halı saha zemini tesviye edilip halı serilme aşamasına getirildi. Çelik konstrüksiyon yapıda çevreleyerek üzerini PVC özel laklı, sıcak-soğuk hava dirençli branda ile çevreledik.  İçerisine sentetik  çim halı serildi.  Çalışmalarımız neredeyse tamamlandı. Kapalı halı sahamızın girişine kilitli parke çalışması yapıyoruz. Sahanın sadece elektrik tesisatı kaldı. Kısa sürede onu da tamamlayarak  kapalı gençlerimize sporseverlere güzel bir tesis kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz çalıştıkça Pazaryeri kazanıyor, Pazaryeri'nde değişim devam ediyor.

Halı sahamızı 6 Aralık 2013 Cuma günü  hizmete açmaya hazırlanıyoruz. İlçemize hayırlı uğurlu  olsun.” (Pazaryeri Belediyesi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam