Halime Hatun Öğrenci Yurdu ”Seyyar Hastane”ye dönüştürüldü

Halime Hatun Öğrenci Yurdu ”Seyyar Hastane”ye dönüştürüldü

Bilecik Valiliğinden yapılan açıklamada, salgın ile mücadele çalışmalarının Sağlık Bakanlığı ve tüm kamu kurumlarının iş birliği ile etkin şekilde yürütüldüğü belirtilerek, ilde hazırlanan pandemi planı kapsamında Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Bilecik Halime Hatun Öğrenci Yurdu’nun yataklı sağlık hizmeti veren seyyar hastaneye dönüştürüldüğü bildirildi.

Yapılan açıklamaya göre Bilecik Devlet Hastanemize bağlı olarak hizmet verecek seyyar hastanede, 2 yataklı 165 hasta odası bulunmakta ve toplam yatak sayısı 330. Ayrıca oluşturulan her hasta odasında banyo, tuvalet ve televizyon gibi hasta konforuna yönelik donanım bulunmakta.

Bilecik Valiliği tarafından yapılan açıklamanın geneli ise şu şekilde:

“31 Aralık 2019 tarihinde Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak dünyaya yayılan COVID-19 olarak adlandırılan viral enfeksiyon, Dünya Sağlık Örgütü tarafından tüm dünyada salgın olarak ilan edilmiştir.

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan COVID-19 salgını ile mücadele çalışmaları Sağlık Bakanlığımız ve tüm kamu kurumların iş birliği ile etkin şekilde yürütülmektedir.

2019 yılı Nisan ayında Cumhurbaşkanlığının 2019-5 sayılı Genelgesi ile İl Pandemi planlarının hazırlanması talimatlandırılmış olup ilimizde hazırlanan pandemi planı kapsamında Kredi ve Yurtlar Kurumu Bilecik Halime Hatun Öğrenci Yurdunun yataklı sağlık hizmeti veren seyyar hastaneye dönüştürülmesi planlanmıştır.

Bu planlama çerçevesinde çalışmalar başlatılmış olup tıbbi cihaz, teknik alt yapı ve personel gereklilikleri tamamlanarak 07.04.2020 tarihinde yataklı tedavi hizmetine başlanmıştır.
Bilecik Devlet Hastanemize bağlı olarak hizmet verecek seyyar hastanemizde 2 yataklı 165 hasta odası bulunmakta olup toplam yatak sayısı 330’dur. Oluşturulan her hasta odasında banyo, tuvalet ve televizyon gibi hasta konforuna yönelik donanım bulunmaktadır.

Salgınla mücadelede Valiliğimiz koordinasyonunda Sağlık Müdürlüğümüzce gerekli tüm tedbirler alınmakta olup bu çerçevede halkımızın Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda alınan tedbirlere riayet etmeleri ve kişisel önlemlerini almaları önem arz etmektedir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam