HALİT ALTINTAŞ: “DERNEĞİMİZİN ÇOK ACELE BİR DÜKKANA İHTİYACI VARDIR”

HALİT ALTINTAŞ: “DERNEĞİMİZİN ÇOK ACELE BİR DÜKKANA İHTİYACI VARDIR”

Altıntaş derneklerinin çok acele bir dükkana ihtiyacı olduğunu, kirada sıkıntılar çektiklerini, her ay 600 TL kira verdiklerini söyledi.

Ayrıca şehir içi dolmuşlarda da sıkıntı çektiklerini belirten Dernek Başkanı Altıntaş “30’a yakın dolmuş bizleri ayakta götürmek için istiyor. Bunların aynısı engelli arkadaşlarımızı götürecek. Bunların önünde hiçbir uyarı levhası yoktur. Biz bunların hangisini bileceğiz, hangisinde olduğunu nasıl bileceğiz?” dedi. 

Bilecikli hayırsever ve iş adamlarına seslenen Altıntaş, “7 Haziran seçimlerinde milletvekili olacak adaylara sesleniyorum. Gelin bizlere de destek olun. Bizler de sizlerle oy vereceğiz. Engelli arkadaşlarımızı unutmayın, bizler de insanız” diyerek kendilerine destek olunmasını istedi ve şunları aktardı:

“Kirada çok sıkıntı çekiyoruz”

 “Bugün derneğimiz hakkında bir basın açıklaması yapmak zorunda kaldım. Derneğimizin çok acele bir dükkana ihtiyacı vardır. Kirada çok sıkıntı çekiyoruz, her ay 600 TL kira veriyoruz. Elektriğimiz, telefonumuz var. Bir sıkıntımızda şehir içi dolmuşlarında sıkıntı çekiyoruz. Engelli üyelerimiz bu konuda çok sıkıntı çekiyor. 30’a yakın dolmuş bizleri ayakta götürmek için istiyor. Bunların aynısı engelli arkadaşlarımızı götürecek. Bunların önünde hiçbir uyarı levhası yoktur. Biz bunların hangisini bileceğiz, hangisinde olduğunu nasıl bileceğiz? 90 tane araba biz engellileri taşımıyorlar. 30 tanesi sizi taşıyacak diyorlar fakat hangisi? Önünde herhangi bir levha koyması lazım, biz engellileri bak biz taşıyoruz demesi lazım. Onun için onda çok sıkıntı çekiyoruz. Bir burada yaşıyoruz bu sıkıntıyı başka hiçbir ilde yaşamıyoruz.

“Gelin bizlere de destek olun”

Buradan bütün Bilecikli hayırsever ve iş adamlarımıza sesleniyorum. 7 Haziran seçimlerinde milletvekili olacak adaylara sesleniyorum. Gelin bizlere de destek olun. Bizler de sizlerle oy vereceğiz. Engelli arkadaşlarımızı unutmayın, bizler de insanız. 6. ayın 5.’inde 2014 tarihinde bu dernekler kuruldu. Bende 6. ayın 25. inde başkanlık seçiminde bulundum, beni başkan seçtiler. Ben de bu derneği ayakta tutmak için elimden geleni yaptım. 7 aydır ben bu derneği Bilecik’te yakışır bir hale getirdim, bir lokal haline getirdim.

“Derneği Bilecik Genel Merkezi olarak önce Türkiye’ye sonra da dünyaya duyurmak istiyoruz”

 Engelsizim Yaşam ve Yardımlaşma Dayanışma Derneği Bilecik Genel Merkezi olarak önce Türkiye’ye sonra da dünyaya duyurmak istiyoruz. Neden genel merkez olmasın? Hep Ankara – İstanbul da olacak değil ya Bilecik’te de olsun. Belediye Başkanım diyor ki neden bir araya gelmiyorsunuz? Ben elimden geleni yapıyorum, bir araya toplamaya çalışıyorum. Dernek başkanları geliyorlar, birleşelim diyorlar ama gelen yok. Derneğimizin şu an 53 tane üyesi var. Yakında Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza dilekçe yazacağım, onlardan yardım isteyeceğim. Başka çarem yok.

Sayın Valimiz her ay engelliler için toplantı yapıyor. Dernek başkanları ve sivil toplum kuruluşları, müdürleri bir araya geliyoruz, Vali Yardımcımız Mustafa bey önderliğinde toplanıyoruz. Derneğimiz bir de ihtiyacı olan herkese giyim yardımı yapıyoruz, vatandaşlarımız bize getiriyor biz de veriyoruz. Belediye Başkanımız da bize bir yer vermek için elinden gelen gayreti gösteriyor, inşallah en kısa zamanda onunla bir görüşeceğiz. Bize yardımcı olacağını umut ediyorum.”

CANER ALKAN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam