HALİT GÖLCAN VE YÖNETİMİ İBRA EDİLDİ

HALİT GÖLCAN VE YÖNETİMİ İBRA EDİLDİ

Belediye Kültür Sitesinde yapılan kongrenin divan Başkanlığını Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Marmara Bölge Birliği Başkanı ve TESKOMB Genel Başkan Vekili Bahri Şarlı yaptı.

Divanda Yıldırım Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Marmara Bölge Birliği Başkan Vekili Murat Özkarayurt, Kütahya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Marmara Bölge Birliği Başkan Vekili Enver Erdoğan, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Marmara Bölge Birliği Müdürü Aziz Ereselli de yer aldı. 

ŞARLI: “Yemi nereden yiyorsak yumurtayı da oraya yumurtlamak gerekir”

Saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından gündem maddelerine geçildi. Bahri Şarlı yaptığı konuşmasında idrak ettikleri genel kurulun Esnaf ve Sanatkarlara, Kooperatife ve Bilecik’e hayırlar getirmesini diledi. Şarlı genel kurul olarak yaptıkları çalışmalardan bahsederken hükümet ile uyum içinde çalıştıklarını, hükümetten Esnaflar adına ne istediler ise aldıklarını sözlerine ekledi. Başkan Vekili Şarlı ayrıca Halk Bankasının kendilerine ve esnafa çok yararlı olduğunu belirterek bu bankanın kendilerine sahip çıktığını ancak esnafların da bu bankaya sahip çıkması gerektiğini; “yemi nereden yiyorsak yumurtayı da oraya yumurtlamak gerekir” benzetmesini yaptı.

 

GÖLCAN: “Bizi akladınız, yani temize çıkardınız bir yıllık süre için”

Daha sonra Bilecik Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Halit Gölcan konuşmasında “bizi akladınız, yani temize çıkardınız bir yıllık süre için. Ben hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çok değerli ortaklarımız genel başkan vekilimiz, bölge müdürlüğü başkanımız sayın Bahri Şarlı bey ve onun yardımcıları ve onun yönetim kurulundaki arkadaşlarımız buraya teşrif ettiler. Ben onlara tekrar teşekkür ediyorum, hoş geldiniz diyorum. Ayrıca biz 44 kooperatif olarak Bursa Marmara Bölge Birliğine bağlıyız. Bu Marmara Bölge Birliği Esnaf Kooperatifleri dediğimiz zaman çok düşünmemiz lazım. Bir Bağ-kur kanunu çıktı. Hepiniz eski genel başkanımız Fazıl Kaya’nın sayesinde çoğumuz emekli maaşı alıyoruz. Şu anda da onun yolunda bölge başkanımız ilave ettirmekte. Bölge başkanımız da bir yapılandırma çıktı, bu yapılandırmada 84 ortağımız merkezde istifade etti. Bunların ana parayı yatırdığımız takdirde kendilerinin önü açıldı, tekrar kredi alma olanağı sağlandı. Ben kendilerine bu çalışmadan dolayı teşekkür ediyorum.”  ifadelerini kullandı.

 

Oylamaya sunulan maddeler oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre 2015 yılı Bilecik Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi mali genel kurulu gerçekleşmiş oldu.

 

Yapılan mali genel kurula kooperatife bağlı üyelerin yanı sıra Yiyecek Odası Başkanı Ahmet Subaşı, ADD Bilecik Şubesi Başkanı Feyzi Köse, Bilecik Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sami Erçin katıldılar.

Öte yandan yapılan genel kurula kooperatif eski müdürü Yaşar Kayran ile Halk Bankası eski müdürü Kemal Arıkan’ın katılmaları da dikkat çekti.

CANER ALKAN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam