HALK OYUNLARI İL SEÇMELERİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

HALK OYUNLARI İL SEÇMELERİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) 2016 yılı faaliyet programı kapsamında kulüpler arası halk oyunları il seçmeleri gerçekleştirildi.

2

Bilecik Atatürk Spor Salonu’nda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen yarışmaya, il genelinden 2 kulüp ve 30 sporcu katıldı.

Yarışmaya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Bilecik İl Temsilcisi Şener Öner, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından atanan 4 İlden 8 Yarışma Hakemi, sporcular ve sporcu velileri izlediler.

4

Yarışma, geleneksel düzenlemeli ve geleneksel düzenlemesiz olmak üzere büyükler ve gençler kategorisinde gerçekleştirildi. Dereceye giren kulüplerin 14-15 Mayıs 2016 tarihinde Ankara’da düzenlenecek olan grup müsabakalarında ilimizi temsil edeceği belirtilirken Kulüpler Arası Halk Oyunları İl Seçmelerinde derece alan kulüpler şu şekilde;

*Büyükler Kategorisinde Gençlik Spor Kulübü
*Gençler Kategorisinde 1308 Osmaneli Belediye Spor Kulübü

1

Ayrıca dereceye giren kulüplere madalyalarını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız takdim ederek Ankara’da düzenlenecek olan grup müsabakaları için başarılar diledi.

BONUS:

6

MEHMET SELİM SAÇTI

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam