• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
HALTER TAKIMI SPORCULARINDAN BÜYÜK BAŞARI

HALTER TAKIMI SPORCULARINDAN BÜYÜK BAŞARI

Sporun her branşında Osmaneli çocuklarına, gençlerine spor yapma olanağı sağlayan 1308 Osmaneli Belediye Spor, Türkiye Minikler Halter Şampiyonasında büyük başarılara imza attı. +35 kg’da sporcumuz İrem Kapanca Türkiye dördüncüsü, +50 kg’da da İrem Sökmez, Türkiye Minikler Halter Birincisi oldu.

1308 Osmaneli Belediye Spor Halter takımı hocası ve aynı zamanda Milli Sporcusu Asiye İpek organizasyonunda, kısa bir süre önce oluşturulan halter takımımı Türkiye çapındaki bu büyük başarısı, Osmaneli’nde heyecan yarattı. Aynı zamanda bayanlar halter takımı Milli sporcusu ve Türkiye Şampiyonlukları ve yurt dışı dereceleri ile halter camiasının önemli bir ismi. Böyle değerli bir hocayla çalışmak Osmaneli için büyük bir fırsat.

1308 Osmaneli Belediye Spor Halter Takımı hocası ve Milli Sporcu Asiye İpek yaptığı açıklamada; “Bu Türkiye Şampiyonasındaki başarımız, bizim halterde Türkiye genelinde elde ettiğimiz ilk başarı. Gençlerimiz ve çocuklarımızla sürekli çalışıyoruz. Bu çalışmalara Belediye Başkanımız Münür Şahin, çok büyük destek veriyor. 1308 Osmaneli Belediye Spor bünyesinde sağlanan olanaklarla inşallah kısa sürede uluslararası başarılara da halter takımı olarak imza atacağız. Türkiye Minikler Halter Şampiyonasında, 35 kg’da sporcumuz İrem Kapanca Türkiye dördüncüsü, +50 kg’da İrem Sökmez Türkiye Minikler Halter Birincisi olurken her iki sporcumuz da kendi sıkletlerinde teknik anlamda ilk ikiye girdi. Bu Osmaneli açısından gurur verici bir tablo. Disiplinli çalışmalarımızla inşallah bu başarılarımızı çok daha artırarak Türkiye Şampiyonluklarının yanında uluslararası başarılara da ulaşacağız” dedi.

Osmaneli Belediye Başkanı YMM Münür Şahin de yaptığı açıklamada; “Sporun her branşına önem vermemiz karşılığını fazlasıyla buluyor. Yetenekli ve çoğu milli hocalarımız yöneticiliğinde çocuklarımızın, gençlerimizin kendilerini gösterdiklerini ve bunun sonucunda da Türkiye, Avrupa ve Dünya çapında başarılara ulaştıklarını görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu başarılarda emeği olan sporcularımızı, ailelerini, değerli hocalarını ve büyük taraftarımızı kutluyorum. Milli takım sporcumuz Asiye İpek ve bu şampiyonada derece alan 35 kg’da sporcumuz İrem Kapanca’yı, +50 kg’da Türkiye birincisi olan İrem Sökmez’i ve ailelerini kutluyorum.

Osmaneli, sporda örnek model olma yolunda hızla ilerliyor. Başarılar, Osmaneli için her alanda yapmış olduğumuz planlamaların, koyduğumuz hedeflerin de doğal bir sonucu. Bu arada sporda işbirliği içerisinde olduğumuz Osmaneli Milli Eğitim Müdürü, Okul Müdürleri ve değerli öğretmenlerimize de çok teşekkür ediyorum. Bu başarılarda onların da spora desteklerinin payı büyük” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam