HAMAMIN KADERİ EYLÜL’DE BELLİ OLACAK

HAMAMIN KADERİ EYLÜL’DE BELLİ OLACAK

Bilecik’te uzun yıllardır faaliyet gösteren ve tek olma özelliği taşıyan şehir hamamının kaderi Eylül ayında belli olacak. Geçtiğimiz yıllarda da İl Genel Meclisi gündemine gelen ancak bir türlü karar verilemeyen şehir hamamı ile özel idareye ait dükkan ve lojmanlarının satılmasına yönelik karar sevk edilen ilgili komisyonlarca incelendiği kaydedildi.Buna göre İl Genel Meclisi Temmuz ayının son birleşiminde okunan komisyon raporları oy birliğiyle kabul edilirken maddenin Eylül ayı toplantılarında tekrar görüşülmesi kabul edildi.

Gerçekleşen toplantıda 3 gündem maddesi görüşüldü,1 yazılı önergenin ise gündeme alınması kabul edildi.

Oy Birliği İle Kabul Edildi

Birleşimin ilk gündem maddesinde Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen 6.000.000,00 TL “Ek Ödenek” Talebi Komisyon raporu görüşüldü.

Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün teklifi üzerine oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen 6.000.000,00 TL ek ödenek /ek bütçenin 2015 yılından 2016 yılına devreden safi nakit artığından karşılanabilmesi için 2.800.000,00 TL’nin Yol ve Ulaşım Hizmetler Müdürlüğü Bütçesine, 1.200.000,00 TL’nin İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Bütçesine toplam 6.000.000,00 TL’nin ilgili müdürlüklere gider, safi nakit artığının gelir kaydedilerek, mahalli idareler bütçe ve muhasebe yönetmeliğinin 37. maddesi gereği “Ek Ödenek” verilmesi konusundaki rapor okundu ve oy birliği ile kabul edildi.

Şehir Hamamı Eylül ayında tekrar görüşülecek

İkinci gündem maddesinde İl Özel İdaresi yatırım planlarının gerçekleştirilmesi, ek bütçe ve yatırım imkanları sağlanması için mülkiyeti idareye ait ilimiz, merkez, Gazipaşa Mahallesinde bulunan tapunun 32 pafta 164 ada 1 nolu parselinde kayıtlı üzerinde kargir 3 adet dükkan ve lojmanların bulunduğu 106,12 M2 yüzölçümlü taşınmaz ile tapunun 32 pafta 164 ada 4 nolu parselinde kayıtlı üzerinde Kargir şehir hamamının bulunduğu 598,37 m2 yüzölçümlü taşınmazların ihale yolu ile satılması talebi konusunda İmar ve Bayındırlık ile Plan ve Bütçe komisyonlarından gelen raporda konunun Eylül ayında değerlendirilmesi kararı oy birliği ile kabul edildi.

Komisyon raporları oy birliği ile kabul edildi

Üçüncü ve son gündem maddesi olan İl Özel İdaresine ait Cumhuriyet Mahallesi 468 ada 256 parselde bulunan taşınmazın (2 katlı bina) meclis tarafından araştırılıp bilgi verilmesi talebi hakkında Plan ve Bütçe, Araştırma ve Geliştirme komisyonlarından gelen raporlar okunarak oy birliği ile kabul edildi.

Tuzaklı Köprüsü Gündemden Düşmüyor

AK Parti, MHP ve CHP gruplarının ortaklaşa verdikleri yazılı önerge gereği Tuzaklı köprüsünde Hamidabat tarafındaki ayaklar yapılırken suyun Tuzaklı tarafına çevrildiğinden yağmurlardan dolayı suyun çoğalıp kıyı şeridine araziye zarar verdiğinden konunun komisyon ve idare tarafından inceleme yapılması hakkındaki ek gündem maddesi kabul edildi. Kabul edilen gündem maddesi oy birliği ile Çevre, Araştırma ve Geliştirme ile Tarım Komisyonlarına havale edildi.

İl Genel Meclisi Temmuz ayı ilk birleşiminin 1 Ağustos pazartesi günü toplanılmasına karar verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam