”HAREKETLİ YAŞAM” İÇİN YAŞ ENGELİNİ AŞTILAR

”HAREKETLİ YAŞAM” İÇİN YAŞ ENGELİNİ AŞTILAR

Bilecik Belediyesi tarafından, 23-29 Mayıs Hareket Haftası dolayısıyla ”Bilecik Genciyle Yaşlısıyla Hareketleniyor” projesi kapsamında düzenlenen aktivite, renkli görüntülere sahne oldu.

Muhsin Yazıcıoğlu Spor ve Yaşam Alanı’nda düzenlenen etkinliğe Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Belediyesi Kadınlar Spor Merkezi ile Huzur Evi sakinleri katıldı.

Isınma amaçlı egzersiz ve müzik eşliğinde aerobik hareketlerin yapıldığı etkinlikte,  Huzur evi sakinleri, spor merkezi üyeleri ve Belediye Başkanı Selim Yağcı , yaptıkları aerobik hareketler ile renkli görüntüler oluşturdu.

har1

Etkinlik sonrasında konuşan Belediye Başkanı Selim Yağcı, dünyanın hareketsizlikten dolayı ciddi sıkıntılar yaşadığını ifade ederek şunları dile getirdi:

“Bilecik Belediye Başkanlığı olarak bu sene bizde “Bilecik genciyle yaşlısıyla hareketleniyor” projesiyle Avrupa Hareketlilik Haftası’na dahil olduk. Dünya hareketsizlikten dolayı ciddi sıkıntılar yaşıyor. Adeta her yerimiz kimyasal hale geldi. Bunları engellemek adına sağlıklı bir yaşam sürdürebilmemiz için hareketli ortamı oluşturmamız lazım. Çünkü çalışan demir ışıldar demişler. Vücutta çalıştığı zaman işlevini daha iyi yerine getiriyor. Hanımlarda özellikle kemik erimeleri, kas ve kemik sistemleri noktasında belirli dönemlerde belirli hareketleri yapmaları çok önemli. Beylerin kahvelerde oturmaları yerine zamanlarını sporla hareketle geçirmeleri son derece önemli.” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI:

”AMACIMIZ FARKINDALIK OLUŞTURMAK”

Konuşmasında; ”Dünyanın bir hedefi var. Şuan da hareketlilik oranı 3,5 milyon civarında önümüzdeki yıllarda bu hedef 100 milyona ulaşmak” ifadelerini kullanan Belediye Başkanı Selim Yağcı, sözlerini şöyle tamamladı:

”Bu çerçevede de değişik etkinlikler düzenleniyor. Bilecik’te bizde ilki gerçekleştirdik. Bu alanda da ilk katılımı yaptık. Belediye başkanlığı olarak insanlarımızda hareketliliği sağlamak noktasında hocalarımız eşliğinde özellikle hanım kardeşlerimize aktivite alanları tespit edip yapıyoruz. Bunun da sayılarını çoğaltmak istiyoruz. Şuan da 800 civarında kardeşimiz kayıtlı üyemiz. Günlük olarak 4 seans halinde kongre merkezimizde bu hareketlilik spor yapma noktasında etkinlikler devam ediyor. Biz bugün istedik ki büyüklerimizde bu kapsama dahil edelim. Onlarda sağolsunlar teşrif ettiler. Büyük bir anlam kazandırdılar. Onlar bizim başımız tacı. Allah başımızdan eksik etmesin.” dedi.

PROJE KOORDİNATÖRÜ ÇALIŞKAN:

”SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİNİN ÜYESİ BİR BELEDİYE OLARAK BÖYLE GÜZEL ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK”

Bilecik Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü ve Proje Koordinatörü Hülya Eçen Çalışkan ise Bilecik Belediyesi olarak güzel ve anlamlı bir çalışma gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:

”23 ile 29 Mayıs tarihleri arasında ”Avrupa Hareketlilik Haftası” olarak kutlanıyor. Biz Bilecik Belediyesi olarak yaklaşık bir buçuk yıldır Sağlıklı Kentler Birliği’ne üye bir belediyeyiz. Bu kapsamda bu faaliyeti gerçekleştirdik. Bundan sonra da bunun gibi güzel çalışmalarda yer almaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

Etkinliğe katılan huzur evi sakinleri ise memnuniyetlerini dile getirerek, bu tür organizasyonların devamını dilediler.

har2 har3

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam