“HASTANE MEVCUT YERİNE YAPILACAK”

“HASTANE MEVCUT YERİNE YAPILACAK”

Tüzün açıklamasında mevcut hastanenin yetersizliği nedeniyle Bilecik’te yaşayan vatandaşların yeterli sağlık hizmeti alamadığı için çevre illere gitmekte olduğunu ve büyük sıkıntılar çektiklerini ifade etti.

 

Tüzün açıklamasının devamında “Sayın Bakan Ekim-Kasım gibi projeler biter diyor, kendisinin ve hükümetinin süresi zaten 7 Haziran'da bitecek. CHP iktidarında Hastaneyi yapmak ve yaptırmak bize nasip olacaktır” diyerek yeni yapılacak hastanenin partilerinin iktidar olması halinde mevcut yerine yapılarak bölgenin en güzel hastane olacağını da kaydetti. 7 Haziran seçimleri Milletvekili Adayı Yaşar Tüzün açıklamasında şunları aktardı:

 

“Hala net olarak yer tespiti yapılamamıştır”

“İlimizin en önemli sorunu, 7’den 70’e herkesi ilgilendiren konu hastane, Bilecik’teki mevcut hastanenin yetersizliği nedeniyle, hemşehrilerimiz, Bilecik’te yeterli sağlık hizmeti alamadığı için çevre illere gitmekte ve burada büyük sıkıntılar çekmektedir.

Yeni hastane konusu ise, tam bir bilmece ve fiyaskoya dönüşmüştür. Bilecik’le aynı tarihte imzalanan hastane projeleri bitmiş ve bitmek üzeredir. Ancak, Bilecik’in idarecileri ve AKP’nin yöneticilerinin bir araya gelip, ortak bir karar alamaması nedeniyle hala net olarak yer tespiti yapılamamıştır.

 Biz muhalefetin ve kamuoyunun tepkisi üzerine, Sağlık Bakanı Bilecik’e uğrayarak, İl Özel İdaresinin yerine yeni hastane yapılacağını söylemiştir.

3 yıldır yer tespiti yapamayanlar, Bakan beyi de yanlış bilgilendirip, yanlış yönlendirerek, sanki hiç yer yokmuş gibi, Özel İdarenin yerinin hastane olacağını söyletmişlerdir.

Yer tespiti 3 yıl sonra, o da seçimde tepki almamak için yapılan hastanenin kaç yılda biteceğini varın siz düşünün.

 

“Sağlık Bakanının ayaküstü açıklaması ile geçiştirmeye çalışmaktadır”

Şu bir gerçek ki, AKP Bilecik’e yapılacak hastane konusundaki beceriksizliğini Sağlık Bakanının ayaküstü açıklaması ile geçiştirmeye çalışmaktadır. Özel İdarenin yerine hastane yapılması Bilecik’in geleceği için daha büyük sorunları da beraberinde getirecektir.

 

“Kısa bir zamanda hastaneyi bitirip hizmete açacağız”

Bu nedenle Biz CHP olarak, 7 Haziran’dan sonra iktidara geleceğiz ve Bilecik’i de Meclis’te temsil edeceğiz. Bu yüzden, şimdiden hemşehrilerime şunun sözünü veriyorum; Hastane mevcut yerine yapılacak ve bölgenin en güzel hastanesi olacak. Bilecik’ten çevre illere hasta gitmeyecek, aksine çevre illerden ilimize hasta gelecek.

Hastanenin projelendirilmesi, yapılması ve hizmete girmesi ise AKP’nin yer tespiti için harcadığı zamandan daha kısa olacak. Onların düşünmek için harcadığı zamandan daha kısa bir zamanda hastaneyi bitirip hizmete açacağız. AKP yüzünden hemşehrilerimizin kaybettiği zamanı da biz telafi etmeye çalışacağız.

Sayın Bakan Ekim-Kasım gibi projeler biter diyor, kendisinin ve hükümetinin süresi zaten 7 Haziran'da bitecek. CHP iktidarında Hastaneyi yapmak ve yaptırmak bize nasip olacaktır diyor;

Kamuoyuna saygıyla duyuruyorum…” ERHAN TOKA 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. son noktayı chp koyacak – Akp nin bilecik halkına yaptığı en büyük saygısızlık bu hastane olayıdır. Bu olaya son noktaya CHP koyacak eminim. Bilecik herşeyin farkında

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç